• 28/10/2022
  • Podle wizewebsite
  • 316 Pohledy

Den v sedle kola a zasloužený odpočinek u jezera s výhledem na štíty Alp. I takové je Salcbursko<

22. července 20217:30– ADVERTORIAL
Neposedíte? Potom si v létě dopřejte dovolenou přesně tak, jak to máte rádi – aktivně. V Rakousku se najde pestrý program na každý den a chybět nebude ani prostor pro odpočinek a relaxaci.
Fotogalerie8

Aktivní dovolená na horách? Salcbursko je ideální destinací| foto: Hochkönig Tourismus

Vyhlášená oblast Salcburska, která je z Česka, co by kamenem dohodil, z Prahy je to zhruba pět hodin jízdy, nabízí prostor k mnoha sportovním aktivitám, navíc v kulisách dechberoucí přírody, nezapomenutelných výhledů a pestré fauny a flóry, kterou jen tak někde nepotkáte.

Cyklistický ráj

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je největším bikerským regionem v Rakousku. Kromě Salcburska částečně zasahuje i do sousedního Tyrolska. V řeči čísel je to 80 kilometrů lajn a trailů a devět lanovek. S kartou Joker Card tu můžete jezdit dvakrát denně lanovkou zdarma a získáte slevu 30 procent na všechny bike tikety pro neomezené využívání lanovek v celém regionu.

Bikerský ráj. Saalbach je plný tras různé náročnosti pro všechny, kdo chtějí objevovat alpské vrcholky v sedle kola

Novinkou regionu je kilometr a půl dlouhá přírodní stezka Knappentrail, která byla dokončena na podzim 2020. Při její stavbě nebyla použita žádná těžká technika. Pečlivě upravené a zrekonstruované trasy v Leogangu jsou určeny především pro milovníky downhillu. Horská kola uplatníte v Saalbach Hinterglemmu, kde se hustá síť cyklistických tras napříč pohořím Pinzgauer Grasberge zdá nekonečná! Často tu potkáte také jezdce na elektrokolech umožňujících těm méně zdatným dostat se do míst, která byla do té doby cílem jen těch nejlepších. Mimořádným cyklistickým zážitkem je okruh Big-5 spojující Saalbach Hinterglemm a Leogang šesti lanovkami přes pět hor.

Jste úplní cyklističtí začátečníci, případně už jste na kole dlouho neseděli a nemáte tu správnou jistotu? Vydejte se do Learn to Ride Park v Saalbachu, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti nejprve ve cvičném areálu. Čeká vás tu pět známých tras v miniprovedení. Park je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Prozkoumejte hory na elektrokolech

Na již zmíněné hosty s elektrokoly je připraven i Hochkönig. Za jeden den tam máte možnost poznat spoustu míst. A dobíjecí stanice tady jsou doslova na každém kroku, u skoro každé salaše na pastvinách.

Pohodlně tak můžete absolvovat 115 kilometrů dlouhý vyhlídkový okruh pro elektrokola „iiTour“, který vede přes Maria Alm, Dienten a Mühlbach k chalupám a okouzlujícím vyhlídkám. Na výlet se můžete vydat i s průvodcem.

V sedle elektrokola až na vrcholy hor. V regionu Hochkönig jsou na návštěvníky s elektrokoly připravení, nabíjet můžete dokonce i na salaších

Den v sedle kola a zasloužený odpočinek u jezera s výhledem na štíty Alp. I takové je Salcbursko

Hochkönig je také známý jako region bylinek, jejich sběr a zpracování tu mají dlouhou tradici. Podél cest volně roste arnika, třezalka i hřebíček, takřka před každým domem je bylinková zahrádka. Oblíbené jsou výlety za poznáváním bylinek na pastvinách.

Na elektrokole se můžete vydat i na Kulinarische Königstouren za dobrým jídlem a pitím. Místní kuchyně je vyhlášená – za ochutnání stojí domácí mléčné výrobky nebo uzeniny z masa z biochovů. Ochotně tady vycházejí vstříc i vyznavačům bezmasé stravy a každá restaurace nebo horská chata nabízí aspoň jedno veganské jídlo.

Voda ve všech podobách

Nejen po stezkách, ale i po vodě můžete objevovat krásy Salcburska, navštivte Saalachtal a užijete si vodu v mnoha obměnách. Divoká adrenalinová voda, to je jízda na kánoi, na kajaku nebo rafting. Vodní nadšenci si každoročně užívají i Lofer-Rodeo, kde své dovednosti předvádějí ti nejlepší kajakáři a paddleboardoví profesionálové. Letos jejich umění můžete obdivovat od 17. do 19. září.

Divoká voda? I takové zážitky nabízí Salcbursko

A pokud zrovna divokou vodu nemusíte nebo hledáte místa, kde by se děti pořádně vyřádily a vy si ideálně odpočinuli nebo si dosyta zaplavali, navštivte přírodní koupaliště a klidná horská jezera v oblasti Vorderkaser. Pro ty, kdo se na vodu raději podívají z výšky, jsou tu možnosti různě náročných turistických okruhů. Ideálním místem je svět pastvin Almenwelt Lofer.

Pohodlné bezbariérové lanovky Almbahn I. a II. vyvezou turisty na kopec. Odtud vede sedm turistických okruhů se čtyřmi vyhlídkovými vrcholy a zážitkovým hřištěm pro malé i velké. Právě ty malé jistě zlákáte na hledání pokladu v Almenwelt Lofer. Průvodcem vám bude maskot rohatého Lofiho. Zábavná hra na čerstvém vzduchu se bude líbit dětem i rodičům. Pokyny si můžete vyzvednout v údolní stanici Almbahn I.

Z ledovce rovnou do jezera

Léto v Zell am See-Kaprunu je extrémně rozmanité. Nahoře led, dole pláže a koupání v jezeře. Srdcem této rekreační oblasti je jezero Zeller See, které se rozprostírá ve výšce 750 metrů. Půl dne na ledovci, půl dne koupání u jezera… dovedete si představit ten nádherný kontrast? V Ice Areně na ledovci Kitzsteinhorn si můžete užít letní koulovačku a pak se přesunout na pláže k jezeru nebo do bazénů blízkých lázní Tauern Spa.

Zimní zážitky v létě? Na ledovci Kitzsteinhorn si můžete sněhové radovánky užít i v letních měsících

Letní dovolená tu může být ve znamení cyklistiky, ale je možné vyzkoušet také kurzy jódlování, jógu na paddleboardu nebo botanické poznávací výlety. Mezi nejzajímavější místa patří panoramatická vyhlídka Top of Salzburg v zážitkovém areálu Gipfelwelt 3000. Z výšky více než tři tisíce metrů nad mořem se návštěvníkům naskytne jedinečný a úchvatný výhled na nejvyšší hory Rakouska. Spousta atrakcí pro celou rodinu čeká i na zážitkové hoře Maiskogel, kam se dostanete lanovkou Maiskogelbahn z Kaprunu.

Rakouská jezera nabízejí v horkých letních dnech jedinečné osvěžení. Oblíbeným místem je i Zeller See

Královské termály

Některé regiony Salcburska lákají také pobytem v termálních lázních. Za odpočinkem sem už před dvěma sty lety jezdila rakouská honorace včetně císařské rodiny. Klidná vesnička Dorfgastein, rekreační Bad Hofgastein, turistické středisko Sportgastein i secesní lázně Bad Gastein jsou krásnými místy pro letní dovolenou. Ne náhodou byl Bad Gastein nazýván alpským Monte Carlem. Skalní lázně v Bad Gasteinu blahodárně působí na pohybové ústrojí, respirační i kožní problémy.

Termální lázně jsou perfektním místem pro odpočinek po náročné túře i místem, kde strávit báječný den

Termální lázně v Bad Hofgasteinu zase nabízejí velký saunový areál, venkovní jezero s termální vodou, relaxační wellness zóny, odpočívárny s výhledem na hory, tobogány, brouzdaliště a spoustu dalších zážitků. V okolí je navíc více než 600 kilometrů turistických stezek. Až vás omrzí lázeňské procedury, vydejte se například kabinovou lanovkou na Stubnerkogel nad Bad Gasteinem, kde se můžete projít po 140 metrů dlouhém visutém mostě – nejvýše položeném v Evropě. Účastnit se můžete i kurzů jógy, které pořádají místní hotely.

Autor: Advertorial

Ráj na dosah. Salcburské trasy lemují salašezasazené v dechberoucí přírodě

Mohlo by vás zajímat

Témata: jezero, Salcbursko, divoká voda, lanová dráha, Rakousko, Alpy, Bad Gastein, Tyrolsko, Kitzsteinhorn

Praha na dlani. Podívejte se na ni z ptačí perspektivy


Komerční sdělení

Majaland pohltí vaše děti na hodiny. Atrakce si raději užijte v týdnu

Vyjeli jsme otestovat nový zábavní park poblíž pražského Letiště Václava Havla. Majaland se malým návštěvníkům otevřel...

KVÍZ: Do Lundenburgu! Poznáte nádraží podle názvů z dob Rakouska-Uherska?

Do roku 1918 měla většina železničních stanic a zastávek svoje názvy nejprve v němčině a až poté v češtině. V...

Lyžařské překvapení v Rakousku: Skiareál Hinterstoder vás opravdu dostane

Že bych tam jela dobrovolně na hory, to mě nikdy nenapadlo. Český lyžařský hit konce minulého století jsem pokaždé...

To nejlepší z hor Česka: Novohradské hory jsou tichým liduprázdným krajem

Téměř nekonečné lesy, křišťálově čisté potoky a mnohé stopy po zaniklých lidských sídlech. Novohradské hory na...

Češi vyrazili v dodávce na zamrzlý sever, drsný kraj splnil očekávání

Vždy jsme toužili jet na sever, do zemí ponořených do šera, kde pod nohama křupe sníh a na noční obloze tančí královna...

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Další nabídky Premium

Slavný četník má muzeum. Představuje Louise de Funese jako herce i člověka

V jihofrancouzském městě Saint-Raphaël bylo ve středu otevřeno muzeum věnované slavnému komikovi Louisi de Funesovi. V...

Čtenáři cestují. Polární záři dohnali na kolech, ale sáhli si na dno

Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za...

Sto kilometrů pěšky osamoceným Slovenskem vás donutí rozjímat

Přechod mezi Dukelským průsmykem a horou Kremenec, nejvýchodnějším bodem Slovenska, je dlouhý téměř přesně sto...

Čtenáři cestují: Nádherná příroda, pohodoví lidé. Kazachstán vás překvapí

Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za...

Prodej, byt 3+1, Sokolov, 82 m2, ul. Jelínkova

Jelínkova, Sokolov2 290 000 Kč

Více z nabídky 50 097 nemovitostí