• 05/06/2022
  • Podle wizewebsite
  • 422 Pohledy

Herečka Hrubešová o dospívající dceři: Rodič je rodič, ne kamarád, dítě musí mít mantinely<

Vnadná herečka Markéta Hrubešová se přišla podívat na křest nové dětské knížky o ekologii, který se konal v Černínském paláci. Sama se ráda pochlubí tím, že vždy vedla svou dceru Christel Lilly ke čtení, dokonce spolu chodí do knihovny.

„Odmalinka jsme dceři četli každý večer pohádky nebo já jsem vyprávěla svoje. Čtení je strašně důležité,“ říká Markéta pro Expres.

I když dceru vede k četbě, moc dobře si uvědomuje, čím teď mladí lidé žijí: novými technologiemi a sociálními sítěmi. Je přesvědčená, že se to bohužel nedá všechno korigovat.

Před padesátkou svůdnější než v mládí: Markéta Hrubešová má stále co ukázat

Markéta Hrubešová

Herečka Hrubešová o dospívající dceři: Rodič je rodič, ne kamarád, dítě musí mít mantinely

„Tam jde hodně o důvěru. Říct si, že tyhle stránky jsou blbost, aby o tom věděla, a spoléhat na to, že to bude dodržovat. Nedá se to omezit. Můžete samozřejmě dát nějaké filtry, ale když se dítě bude chtít někam dostat, dostane se, třeba přes kamarády. Musí se o tom mluvit,“ dodala herečka.

Markéta Hrubešová se zamilovala do Milana Peroutky.

Pořád je v pozici rodiče, který nemůže být na stejné úrovni jako kamarádi. Takže sice si s Christel ráda povídá, ale i to musí mít své hranice.

Herečka přišla na křest nové dětské knížky o ekologii Mia a svět.

„Kamarádství ano, ale zase odsud potud. Nesmí to být žádná anarchie, to si myslím, že nefunguje. Dítě musí mít mantinely, ale snažím se o maximální otevřenost, vstřícnost. Chci, abychom si s dcerou povídaly o všem, ale zároveň si myslím, že rodič je rodič, a ne kamarád,“ uzavřela vyprávění Markéta.

Co si myslí o kyberšikaně a snaží se před ní dceru chránit? Podívejte se ve videorozhovoru.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii