• 13/07/2022
  • Podle wizewebsite
  • 351 Pohledy

Čeká vás životní rozhodnutí? Podle filozofky vám může pomoct příběh o upírovi i kukuřičné lupínkyif (typeof cabrioST=="function") cabrioST(786761,"");<

V rozhovoru se mimo jiné dočtete:

Ve své práci se věnujete konceptu transformativní zkušenosti a tomu, jak přemýšlíme nad řadou velkých životních rozhodnutí, ať už se bavíme o manželství, dětech, stěhování do jiné země, nebo kariérní změně. Každý by si asi uměl domyslet, co se pod pojmem transformativní zkušenost skrývá; jak ji ale definujete vy jakožto průkopnice v tomto tématu?

Transformativní zkušenost ráda ilustruji pomocí příkladu, kdy máte možnost stát se upírem.

Představte si, že prozkoumáváte nějaký hrad a z kobky za vámi najednou přijde Drákula s tím, že by z vás rád udělal upíra. Jste v šoku. Hrabě vám vykládá o různých pozitivech – získáte superschopnosti, neuvěřitelnou sílu, začnete svět vnímat úplně novým způsobem a v černé budete vypadat báječně.

Zmíní ale i negativa – nebudete smět na slunce, takže plánovaná dovolená u moře padá, navíc budete muset pít krev a běžné jídlo se stane nudným. Na rozhodnutí máte čas do půlnoci. Pokud se chcete stát upírem, stačí nechat okno svého Airbnb otevřené. Když se v jednoho z nemrtvých proměnit nechcete, ráno zkrátka odjedete.

Běžíte proto zpátky na pokoj a začnete si na internetu hledat co nejvíc informací o upírech, moc toho ale není, žádný ze zdrojů navíc nevypadá příliš důvěryhodně. Proto se nakonec rozhodnete

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Přidejte se k předplatitelůmJste předplatitel?