• 04/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 392 Pohledy

Jen svetr nebo košile nestačí. Ladislav Špaček radí, co si obléci na Štědrý den<

Jen svetr nebo košile nestačí. Ladislav Špaček radí, co si obléci na Štědrý den

„Samozřejmě, jestliže se chystáme ke stolu, tak se musíme vždy náležitě obléci, protože obraz sedících lidí u stolu vypovídá hodně o události, která se bude odehrávat,“ vysvětluje spisovatel, pedagog, moderátor a bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla, který nedávno vydal novou knihu s názvem Etiketa stolování.

Muži by na Štědrý den měli zapomenout na veškeré pohodlné džíny, či dokonce tepláky. „Pánové by měli mít oblek s kravatou. Budiž, jestliže nemáme oblek, určitě alespoň sako. Sedět u štědrovečerní večeře ve svetru nebo v košili je málo. Uvědomme si, že v dětech zůstává ten obrázek celý život,“ upozorňuje.

Farářka Martina Viktorie Kopecká pravidelně slouží půlnoční mši Vánoce

Ženy by na tuto speciální příležitost měly obléci šaty, ani společenské kalhoty nejsou tou nejlepší volbou. Neměli bychom zapomínat ani na naše ratolesti.

Jen svetr nebo košile nestačí. Ladislav Špaček radí, co si obléci na Štědrý den

„Děti by rozhodně neměly sedět u stolu v tom, v čem si celý den hrají. Měly by mít slavnostnější oblečení. Chlapci například košili s vestičkou a děvčátka pochopitelně šaty.“

Po večeři a rozbalování dárků tradičně usedá celá rodina u oblíbené vánoční pohádky či filmu. Ladislav Špaček sází každoročně na milovanou klasiku. „Tři oříšky pro Popelku, ten film už jsem viděl statisíckrát a pokaždé u něj pláču znovu,“ dodává.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC