• 30/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 246 Pohledy

Vyrobeno v Česku: Stylové outdoorové oblečení na hory<

Článek

České outdoorové značky mají většinou jedno společné: založili je lidé s vášní pro sport a s láskou k horám. Sami své zboží nejprve prověřili a pak si šli díky své píli tvrdě za svým. Někteří se tak stali světoznámými výrobci a jejich výrobky uznávají i v zahraničí. Jestli tedy potřebujete pořádnou výbavu do přírody a na hory, poradíme vám, na které české firmy se zaměřit. Představíme vám jich šest.

V čem zazáříte na sjedovce? V pestrých barvách i vzorech!

Pohorky jako módní faux pas? Tentokrát je všechno jinak

Proti větru s Tilakem

Tilak je rodinná firma a zaměstnává naše švadleny v Šumperku na severní Moravě. Značku založil v roce 1986 československý reprezentant v horolezectví Roman Kamler a nyní je oblíbená i v Japonsku. Její výrobky jsou známé především kvalitní větruvzdornou membránou Gore-Tex, která je nepromokavá a dobře prodyšná. Je to jediná česká outdoorová firma, které dala americká společnost Gore licenci na využívání materiálů.

High Point

K dalším firmám, které mají u nás dlouholetou tradici na poli outdoorové módy, patří High Point ze Sušice. Aby byla zajištěna nejvyšší kvalita, jejich oblečení do hor testují a používají ti nejpovolanější. Ať už je to nejúspěšnější český horolezec Radek Jaroš (56), nebo profesionálové z řad záchranářů a horské služby.

Basic kousky jako stylový základ vašeho zimního outfitu

Aby zimní outfit nebyl nuda. Jak módní kousky vrstvit?

Barevný Vagus

Vyrobeno v Česku: Stylové outdoorové oblečení na hory

Značka známého lyžaře a bývalého trenéra Ester Ledecké (25) Ondřeje Banka (40) začínala v roce 2011 s brýlemi a čelenkami. Dnes nabízí nejen lyžařské a snowboardové brýle, helmy, rukavice a pletené čelenky, ale také stylové mikiny a trička, a dokonce i lyže. Příznivci značky oceňují zejména její hravý design, veselé barvy a originální vzory.

Rafiki pro horolezce

Rafiki je kultovní značka sportovního a módního oblečení, které je určené především lezeckým nadšencům. Podle toho vypadají také jejich trička, mikiny i kalhoty – jsou v pestrých a veselých barvách a zároveň z pružných a odolných materiálů, které se dobře přizpůsobí při mnoha aktivitách. Dají se proto využít nejen při lezení po skalách, ale i na skialp, při výletech do přírody, na jógu nebo do fitka.

Péřovky Sira Josepha

Jestli sháníte pořádnou péřovou bundu s kvalitním prachovým peřím, zkuste se poohlédnout v outdoorových obchodech po značce Sir Joseph. Založil ji jeden z nejúspěšnějších českých horolezců Josef Rakoncaj (69), který se pustil do šití horolezeckého oblečení už v roce 1971. Ze začátku jen pro sebe a pár kamarádů, ovšem po revoluci začala značka vzkvétat a dnes patří k uznávaným světovým výrobcům.

Omrzliny: mají trvalé následky a hrozí, i když není mráz

Praní péřových bund a kabátů zvládnete i doma. Jak na to?

Zimní vzory od Kamy

Česká rodinná firma Kama se proslavila hlavně díky stylovým a hřejivým čepicím z vlny merino. A najdete u ní i merinové svetry s typickými severskými vzory v dámském i pánském provedení. Hodí se nejen na hory, ale i do města, kam mohou dámy v zimě vyrazit v pletených sukních a šatech. Ze zimní výbavy pak pořídíte také různé doplňky v podobě lyžařských kukel, podkolenek, nákrčníků i rukavic.

Na sport i do přírody využijete jistě i české legíny.

ynezorPumanzeSaNyknalC