• 28/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 548 Pohledy

Do teplického babyboxu někdo odložil novorozenou Bohunku: Přikrytá byla peřinkou s andělíčky<

„Holčička je zcela zdravá a má na sobě na chlup stejné oblečení, jako měla holčička, kterou před chvílí z novorozeneckého oddělení propustili,“ uvedl Hess. Dítě tradičně dostane zlatý dukát od České mincovny. „Děťátko bylo přikryté modrou peřinkou s andělíčky,“ doplnil zakladatel sítě babyboxů.

Bohumíra je 126. odloženou holčičkou. V celé zemi bylo v těchto speciálních schránkách od jejich zavedení v roce 2006 odloženo 231 dětí, za letošní rok zatím 17. V teplické nemocnici je babybox od roku 2009.

Žena dostala k Vánocům náhrdelník za šestnáct tisíc: Dost ji to naštvalo!

Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání a ventilace a s mírnou prodlevou také alarm, který upozorní zdravotnický personál. Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Babyboxy mají i kritiky, kteří uvádějí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Proroctví slavné Baby Vangy na rok 2022: Čekají nás prý přírodní katastrofy i přílet mimozemšťanů!

Video Zakladatel babyboxů Ludvík Hess při zahájení testovacího provozu schránky pro odložené děti v Blansku - Zdeněk Matyáš

Do teplického babyboxu někdo odložil novorozenou Bohunku: Přikrytá byla peřinkou s andělíčky