• 23/10/2022
  • Podle wizewebsite
  • 536 Pohledy

Šedesátá léta jsou zpět, obleč se jako hipík. Nebudeš litovat!<

Femina.cz > Články o módě > módní trendy > Šedesátá léta jsou zpět, obleč se jako hipík. Nebudeš litovat!Šedesátá léta jsou zpět, obleč se jako hipík. Nebudeš litovat! Šedesátá léta jsou zpět, obleč se jako hipík. Nebudeš litovat!

Nevíš, čím oživit tvůj outfit? Připadáš si jako šedá myška a chceš zkusit něco nového? Tak jdi do hippie stylu. Má totiž spoustu výhod. Je pohodlný, nápaditý, má šmrnc a není těžké sehnat fakt dobré kousky. Stačí jen kombinovat a hrát si. Uvidíš, jak se celá rozzáříš. Tady máš seznam předností, co ti hippie styl přinese.

Celá galerie 28 Zdroj: archiv redakce

1. Budeš nepřehlédnutelná a odvážná

Barevnou čelenku, krásné rozevláté šaty a několik kožených náramků na rukou? Tak s tímhle výběrem budeš stoprocentní kočka a navíc originální. Zahoď monotónní sukně a nenápadité halenky a vyzkoušej, v čem opravdu zaujmeš okolí.Co si takhle na šaty kolem pasů ještě omotat šátek? Pokud zvolíš dobrou barvu a budeš ladit, úspěch u módních kritiků máš zaručený.

2. Pohodlná móda

Tato móda je hodně pohodlná, všechno volný, nic nikde netlačí, žádné boty na podpatku a žádný umělý materiál. A nemusíš ani řešit, jestli vše spolu ladí, protože šedesátá léta byla hlavně o volnosti a sem tam nějaký nedostatek se neřešil.

3. Zakryješ kila

Šedesátá léta jsou zpět, obleč se jako hipík. Nebudeš litovat!

Hippie styl se hodí pro všechny a dobrou zprávou je, že v něm zakryješ kila. Dlouhé sukně až na zem schovají tlustá lýtka. Kalhoty do zvonu zeštíhlí a prodlouží nohy, takže si koukej alespoň jedny pořídit. A všechny ty volné halenky a tuniky jsou jako stvořené pro větší bříška.

4. Budeš mít styl

Nosíš tak nějak všechno, připadáš si nevýrazná a jsi si jistá, že by nikdo o tobě neřekl, že máš styl? Tak teď to řekne. A stačí málo. Pořiď si jednu dlouhou sukni, jedny květinové šaty, kalhoty do zvonu a k tomu několik barevných tílek a halenek a navrch hnědou koženou bundičku s barevnými motivy a bude to. Odteď budeš opravdu stylová a možná tě tvé okolí začne i napodobovat.

5. Můžeš vymetat sekáče

Takže už žádné drahé značkové obchody. Vzhůru do sekáčů. Najdeš tam spousty krásných kousků pro tvou garderobu. Stačí se jen pořádně rozhlídnout, second handů je všude spoustu a nejlepší oblečení mají v těch, které odebírají francouzskou módu. Tam určitě najdeš to, co hledáš. Hippie móda má tu výhodu, že ji nosil kdekdo, takže v těchto obchodech jí bude určitě plno.

6. Vhodné kousky najdeš i ve své skříni

Nemusíš ani vlastně chodit z domu. Stačí dobře kombinovat. Konečně najdeš využití pro všechny ty kousky, co jsi chtěla dávno vyhodit. Staré triko? Stačí ho nabatikovat a máš výstavní kousek. Staré džíny? Rozpárej je a všij do nich klíny z nějaké jiné látky. A co teprve ty korále, barevné náramky a řada další bižuterie, co sis nastřádala. To všechno se teď bude hodit. Jako materiál můžeš také využít dary přírody. Co si takhle uplést čelenku z květin?

7. Léto volá po hippie stylu

Není nic lepšího, než se na léto rozhodnout, že budeš hipík. Barevné sukně, rozevláté halenky a na nohou kristusky. To vše se do teplých dnů báječně hodí. Teď na jaře můžeš zkusit pletené svetry a delší sukně nebo kalhoty do zvonu. Nemusí to být nutně džíny. V horku ti bude lépe ve vzdušnějších kalhotách z lehčího materiálu.

Pokud pořád nejsi rozhodnutá tenhle styl vyzkoušet, nech se inspirovat naší fotogalerií.

Celá galerie 28

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

Diskuze: 7 příspěvků
30.5.2017 10:00| autor: Alžběta Bublanová
Více o tématu: botykalhotymódaoblečenípletené svetrysukněsvetryčelenkyšatyšedesátá léta oblečení