• 21/04/2022
  • Podle wizewebsite
  • 563 Pohledy

Lžete, vy jste se opili, tvrdí Rusové. Čechů se ale zastali Finové i Slováci<

Hráči se na letišti v Calgary sešli zhruba tři hodiny před plánovaným odletem.

„Naši hráči si šli nakoupit suvenýry z Kanady a část hráčů telefonovala domů svým rodinám. Naopak ruské hráče jsme viděli sedět v baru,“ uvedl v tiskové zprávě manažer českého výběru Otakar Černý.

„V letadle jsme si všimli, že někteří členové ruské výpravy hygienická pravidla evidentně nedodržují, a roli v tom hrál zřejmě i alkohol. Někteří spolucestující si poté stěžovali na chování Rusů a posádka z toho důvodu nechala vyklidit celé letadlo,“ popsal Černý.

A právě proti tomuto tvrzení se Rusové bouří.

„Reprezentanti českého národního týmu se provinili mnohem více,“ uvádí ruský web Sport-express.

26 fotografií

„Nosili s sebou alkohol a s předstihem začali slavit Nový rok. Rozhodlise zásobit tradičním pěnivým nápojem. Bohužel odvrácená strana české pivní lásky zůstane málokdy bez povšimnutí,“ píše.

Dále pokračuje s odvoláním na švédskou reportérku stanice SVT Marii Lehmannovou:„Zástupci ruské a české reprezentace odmítli nosit roušky, kouřili a byli opilí.“

Lehmannová se vracela do Evropy stejným letadlem jako zmíněné tři výpravy, avšak v publikovaném článku SVT, pro který pracuje, se nic o přestupcích českých hráčů nepíše. Ba naopak, odkazuje pouze na Rusy.

V textu konkrétně stojí: „Několik členů ruské výpravy bylo silně opilých a odmítalo nosit roušky. Čeští hráči byli zcela nevinní. Důvodem, proč byli přesto vyřazeni, bylo to, že personál neviděl rozdíl mezi jednotlivými týmy, protože jejich oblečení bylo téměř totožné.“

Junioři se z Kanady vrátí domů později, kvůli chování Rusů nemohli odletět

Lžete, vy jste se opili, tvrdí Rusové. Čechů se ale zastali Finové i Slováci

Přesto si ruská média stojí za svým.

„Informace české strany, že ´oba týmy byly ve stejných šedých mikinách a stevardi nezjistili, který z týmu se provinil, a proto vyvedli všechny´, také neodpovídá skutečnosti. Zástupcům letecké společnosti trvalo hodinu, než zjistili, kdo je na vině. Přitom opilí jedinci byli v jiných týmech,“ stojí v článku.

V něm se níže Sport-express pouští také do finské výpravy. Ani ona podle vyjádření Rusů není bez viny.

„Podle našich informací jeden z členů finského národního týmu doslova nedokázal sedět na místě a upadl na bok. Pak se pozvracel na vlastní nohy,“ pokračuje v obviňování.

Na něj odpověděli Finové, konkrétně se pro televizi MTV Uutiset vyjádřil generální manažer reprezentaceKimmo Oikarinen.

MS hokejistů do 20 let 2022

příloha iDNES.cz

„Tvrzení ruských médií není pravdivé,“ říká.„Dvě hodiny před přistáním ve Frankfurtu mi přišel osobně poděkovat stevard za to, jaký máme skvělý tým plný profesionálů, kteří se umí chovat,“ pokračuje Oikarinen.

Televizní stanice rovněž informuje o tom, že Finové byli spolu s ruskou a českou výpravou z letadla také evakuováni, jako jediní se ale do něj vrátili.

Její informace, proč se tak letecká společnost Air Canada rozhodla, se shoduje s vyjádřeními všech, kromě ruské strany.

„Ruský tým pil, kouřil cigarety a neměl na obličeji respirátory. Český tým byl vyřazen, protože měl na sobě podobné mikiny jako ruský tým, což způsobilo nedorozumění,“ informuje.

Pro hokej.cz situaci okomentoval takémanažer slovenské reprezentace do dvaceti let Tomáš Pšenka. Právě Pšenka a další dva členové týmu zajišťovali převozhokejových zavazadel a materiálu zpět z Kanady na Slovensko.

„Vzhledem k plné obsazenosti letadla byla situace od začátku nepřehledná. Neměli jsme ale pocit a ani jsme neviděli, že by česká výprava nějakým způsobem porušovala pravidla přepravce a zavedená opatření,“ tvrdí Pšenka.

Posledním bodem celé aféry je obvinění z kouření cigaret.

„Jeden z členů ruského realizačního týmu dokonce kouřil v tunelu před vstupem do letadla,“ uvádí Černý.

Švédská média navíc zveřejňují identitu této osoby. Měl jím být samotný kouč ruské výpravy Sergej Zubov.

Zubov kouří od čtrnácti let. Jako hráč kouřil o přestávkách i po zápasech. Několikrát se snažil přestat, avšak nikdy svou závislost zcela nepřekonal.

Navíc o prohřešku trenéra píše i ruský portál Sport-express: „Před odletem se Zubov rozhodl, že si cestou do letadla párkrát potáhne z rukávu. Incident nezůstal bez povšimnutí letištní ochranky.“

V rukávu měl mít elektronickou cigaretu, Zubov ale vše popírá.

„No tak, jaké cigarety? Přestal jsem kouřit před třemi lety,“ říká Zubov ruské televizi Match.