Tříleté dítě uvnitř domu a zapnutý sporák, hasiči mohli zdemolovat dveře, ale našli lepší cestu
  • 02/06/2022
  • Podle wizewebsite
  • 297 Pohledy

Tříleté dítě uvnitř domu a zapnutý sporák, hasiči mohli zdemolovat dveře, ale našli lepší cestu<

Tříleté dítě uvnitř domu a k tomu zapnutý sporák. I s touto akutní situací si uměli v sobotu 1. ledna 2022 ukázkově poradit hasiči HZS MSK z Hlučína v Bohuslavicích. Místo zničení bezpečnostních dveří si našli chytrou cestu.

foto: HZS MSKfoto: HZS MSK Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu se do domu nejprve pokoušeli dostat pomocí běžného vybavení, které v zásahových automobilech pro podobné situace vozí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o bezpečnostní dveře s vysokou bezpečnostní třídou, nedařilo se je jednotce otevřít bez poškození. Než přešli k destruktivnímu postupu, provedli dodatečný průzkum za účelem nalezení jiného řešení."

Hasiči rychle našli schůdnější cestu. Jedním z oken se jim podařilo vniknout do garáže a následně rychle - se souhlasem přítomné majitelky - rozebrat zeď mezi garáží a domem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jeden ze zasahujících příslušníků se nakonec šikovně protáhl vytvořeným otvorem a vstupní dveře odemkl zevnitř domu. Majitelka si následně převzala dítě a zajistila rovněž vypnutí sporáku. Celý zásah hasičům zabral zhruba půl hodiny. Hasiči provádí podobné otevření uzavřených prostor pouze pokud je ohrožen život nebo je vážně ohroženo zdraví člověka nebo hrozí vysoká škoda na majetku. Obvykle se podaří prostory zpřístupnit bez poškození, nebo jen s minimální a snadno řešitelnou škodou. Vždy musí být zajištěna přítomnost majitele či nezúčastněné osoby, o zásahu musí být rovněž vyrozuměna Policie České republiky."Sledujte také

Turisté si na Nový rok vyšlápli zapálit vatru na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek Kubánkov

Nahlásit chybu Chyba byla úspěšně nahlášena.Popis chyby: V případě zájmu o odpověď, prosím zanechte na sebe email v textu zprávy.

Tříleté dítě uvnitř domu a zapnutý sporák, hasiči mohli zdemolovat dveře, ale našli lepší cestu