• 05/03/2022
  • Podle wizewebsite
  • 543 Pohledy

Maďarsko - Portugalsko 0:3. Góly v závěru, Ronaldo má rekord EURO<

15. 6. •18:00Maďarsko0:3 ONLINE 15. června18:00Portugalsko Zobrazit online přenos

Góly

Domácí:

Hosté: 84. Guerreiro, 87. Ronaldo, 90+2. Ronaldo

Sestavy

Domácí: Gulácsi – Botka, Orban, Attila Szalai – Á. Nagy (88. R. Varga) – Lovrencsics, Kleinheisler (78. Sigér), Schäfer (65. Négo), Fiola (88. K. Varga) – Ádám Szalai (C), Sallai (77. Schön).

Hosté: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – Danilo Pereira, W. Carvalho (81. Sanches), B. Fernandes (89. Moutinho) – Ronaldo (C), Diogo Jota (81. André Silva), B. Silva (71. R. Silva).

Náhradníci

Domácí: Bogdán, Dibusz, Lang, Kecskés, Négo, Cseri, Varga, Sigér, Varga, Nikolić, Schön, Bolla

Hosté: Lopes, Silva, Fonte, Moutinho, Silva, Silva, Sanches, Neves, Gonçalves, Félix, Oliveira, Mendes

67 215 (vyprodáno) diváků

Portugalci porazili Maďary posedmé z posledních osmi utkání a neprohráli s nimi počtrnácté za sebou. Zároveň natáhli svou aktuální sérii neporazitelnosti na sedm duelů. Maďaři prohráli po 11 zápasech. Obhájci trofeje sehrají další duel v sobotu v Mnichově s Německem, Maďarsko ve stejný den přivítá v Budapešti úřadujícího vicemistra Francii.

Maďaři mohli díky uvolněným opatřením proti koronaviru v zemi využít jako jediní hostitelé ME celou kapacitu Puskás Arény, a tak utkání s úřadujícím šampionem sledovalo v ochozech 55.662 fanoušků. V bouřlivé atmosféře se domácím podařilo postupně otupit snahu o portugalský tlak. Výjimkou v úvodu byla jen Jotova střela, po níž se lépe postavený Ronaldo zlobil, že mu jeho parťák z útoku ještě nenahrál.

Největší portugalské šance přišly v závěru prvního poločasu. Nejprve Diogovu ránu po pohotové otočce vyrazil Gulácsi a těsně před koncem se mohl po centru levé strany prosadit znovu Ronaldo, jenže z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Portugalsko pokračovalo v obléhání i po přestávce. Tři minuty po návratu z kabin si vyskočil na rohový kop obránce Pepe, nicméně Gulácsi, chytající 40. zápas v reprezentaci, proti jeho hlavičce včas zasáhl. Domácí se však časem osmělovali a Patrícia postupně ranami z dálky prověřili Ádám Szalai i jeho útočný kolega Sallai.

V 76. minutě reklamoval Ronaldo po souboji s Fiolou ruku bránícího maďarského hráče, rozhodčí Cakir však po konzultaci s videorozhodčím penaltu nenařídil. Videorozhodčí byl v akci i o chvíli později, kdy se po brejku prosadil střídající Schön, ale radost domácím fanouškům sebral zpětně odpískaný ofsajd.

Portugalci udeřili v závěru. Šest minut před koncem normální hrací doby se nejlépe zorientoval po přihrávce z pravé strany Guerreiro a díky teči bránícího Orbána poslal favorita do vedení. Šlo o jeho třetí gól v národním týmu.

Otřesené Maďary potrestal o chvíli později Ronaldlo. Rafa Silva vběhl do pokutového území a po Orbánově faulu už sudí Cakir penaltu nařídil. K ní se postavil kanonýr Juventusu a ranou do protipohybu favorita definitivně uklidnil.

Skóre uzavřel v nastaveném čase 106. brankou v reprezentaci. Ronaldo tak skóroval na všech pěti evropských šampionátech, kterých se zúčastnil, čímž rovněž stanovil nový rekord.