Ještě jeden závod a končíme! David Křížek se chystá na nástup, trest by si chtěl odpracovat
  • 25/03/2022
  • Podle wizewebsite
  • 332 Pohledy

Ještě jeden závod a končíme! David Křížek se chystá na nástup, trest by si chtěl odpracovat<

Ačkoliv se kvůli své vlastní chybě a dá se říct i hlouposti stal bílým koněm lidí, kteří ho využili k vytunelování Metropolitního spořitelního družstva, dlouho dobu to vypadalo, že David Křížek odejde od soudu „jen“ s podmíněným a peněžitým trestem. Vrchní soud v Praze ale před časem jeho trest přehodnotil a odsoudil ho na tři a půl roku. Od té chvíle má partner missky Lucie Křížkové na svobodě vyměřený čas a ten se snaží si užít do poslední kapky.

Před několika dny se manželé, kteří se navzájem podporují, pochlubili, že si spolu zašli na pivo a žebírka, nyní Křížek absolvoval jeden ze svých posledních závodů.

Poslední večeře před nástupem do vězení? David a Lucie Křížkovi si užívají každý společný okamžik

Lucie Křížková

Ještě jeden závod a končíme! David Křížek se chystá na nástup, trest by si chtěl odpracovat

„Po velké bitvě na nás s Lukášem zbyla‚jen‘stříbrná medaile z mistrovství republiky katamaránů Tornádo. Je to již padesátá medaile z národního šampionátu v různých lodních třídách. Díky rozhodčím, pořadatelům, sponzorům a především mému mladému kosatníkovi,“ vyznal se Křížek, pro něhož to byl s největší pravděpodobností jeden z posledních závodů jeho kariéry.

U dalšího soudu, který stále běží, se mu trest může ještě zdvojnásobit, z vězení by se tak čistě teoreticky mohl v dostat až na prahu šedesátky. Sám říká, že udělal životní chybu a myslí si, že by mohl svůj trest odčinit prací pro veřejnost.

„Udělal jsem chybu, ale nemyslím si, že je cesta mé nápravy skončit ve vězení. Myslím si, že tréninkem mládeže, psaním odborných knih a prací pro veřejnost bych byl společnosti asi větším přínosem. Někdo to ale asi vidí jinak,“ řekl před časem v rozhovoru pro Showtime CNN Prima News.

Pobytu ve vězení se ale nebojí. Přiznal se, že studuje vězeňský řád, aby ho nic nepřekvapilo. Největší strach má však o to, že se někteří jeho blízcí nedožijí jeho propuštění.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii