• 01/04/2023
  • Podle wizewebsite
  • 401 Pohledy

Podcast: Ženy by měly už od rána pro manžela a děti vypadat dobře, tvrdí Lady Dermacol Knoblochová<

Autor:jim - 18. května 2021 • 05:00Sdílej:

Elegantní a charismatická dáma Olga Knoblochová (88) má za sebou působivou kariéru v kosmetice. V roce 1958 nastoupila do nově vzniklého Ústavu lékařské kosmetiky, brzy se propracovala do čelní pozice a od poloviny 60. let propagovala po světě make-up pod značkou Dermacol. Z toho důvodu se jí přezdívá Lady Dermacol. Pro Blesk Podcast uvedla, že by ženy o sebe měly pečovat již od rána, aby muži nezůstávali s upravenými asistentkami dlouho do noci v práci.

Téměř nestárnoucí Olga Knoblochová je živoucí legendou ve svém oboru. Dokázala již v dobách minulého režimu úspěšně propagovat a prodávat kosmetické výrobky, které kupovali filmaři v Moskvě, ale také v Hollywoodu. Počátek populárního make-upu se váže do roku 1966, kdy do Ústavu lékařské kosmetiky přišla maminka s asi pětiletou holčičkou, která měla v části obličeje tzv. oheň, což je poškození cév, vrozená vývojová vada.

Podcast: Poporodní péče může stát rodinu tisíce. Pomoci by mohly porodní asistentky zdarma, říká Hažlinská

„Ani lékaři s tím nic nemohli dělat. Tenkrát nebyly ani lasery. Takže se to muselo vyřešit něčím, čím by se to pokrylo, aby se těm lidem normálně žilo a neměli problémy. Protože hodně lidí se jen slušně pootočí, když to vidí, ale mnoho jich kouká. Zejména děti,“ popisuje, jak byly nemoci nebo vady kůže vnímané. Jejich výrobky ale nepomáhaly pouze ženám, ale také mužům, kteří měli ve vousové části pigment nebo vitiligo. Pro tyto lidi vyrobili make-up. Jejich kosmetika ale byla natolik dobrá, že si make-up přivlastnili filmaři na Barrandově a všude po světě. V Moskvě ho měli podle Lady Dermacol radši, než luxusní make-up od Diora.

Neupravená žena, krásné kolegyně a záletník

Pečovat o svou krásu a zdraví je podle uznávané kosmetičky důležité dodnes, i když na to lidé zapomívají. Večer by měly odcházet ženy spát s čistou pokožkou a ráno si věnovat chvilku a upravit se. „Když jsme byli malí, tak nás maminka vodila do školy již upravená, učesaná, měla udělané rty. Ráno si našla chvilku, aby ji dala svému výrazu a aby ty děti viděly maminku hezky upravenou už od rána, a hlavně ten manžel,“ prozradila Olga Knoblochová a vzápětí vysvětlila, proč by ženy měly vypadat dobře pro muže: „To vždycky zdůrazňuji, protože ten manžel, když tu ženu vidí ráno neupravenou a ještě takovou ospalou, tak ať se dámy nediví, že on přijde do práce a tam jsou krásně upravený mladý děvčata a on pak přijde dost pozdě domů. Já si myslím, že tohle by si měly ženy tak trošku uvědomit, že už ráno by měly pro toho manžela i pro ty děti, vypadat dobře. A vůbec to není, že by je to nějak tížilo. A proč ne tedy vstát dřív, aby už ta rodina viděla, že maminka je milá, pěkná a vždy s úsměvem a ne vstát naštvaná, otrávená, to nemám ráda,“ řekla Lady Dermacol.

Dechberoucí slova Evy Holubové: Iva Janžurová mě zasáhla! První setkání v divadle bylo nepatřičný

Jak si užila první milion?

Podcast: Ženy by měly už od rána pro manžela a děti vypadat dobře, tvrdí Lady Dermacol Knoblochová

V rozhovoru pro Blesk Podcast si Olga Knoblochová vzpomněla, jak nedávno dávala rozhovor pro televizi a moderátorka se jí zeptala, co dělala s prvním milionem, který si v Ústavu lékařské kosmetiky vydělala. „Odpověděla jsem, že je to nádherná otázka, aspoň teď všem můžu říct, že jsem nikdy žádný milion nedostala, protože jsme byli vždycky jenom zaměstnanci. Ať už Ústavu kosmetiky nebo Barrandova,“ srdečně se pobavila usměvavá Knoblochová. Uznání a finančního ohodnocení se dočkala až ve chvíli, kdy před 18 lety Dermacol koupili manželé Komárkovi, za jejichž vzkříšení „její“ značky Knoblochová nešetřila chválou.

Proč kosmetiku laborantky testovaly na sobě a ne na zvířatech, jestli se nechala očkovat proti koronaviru a co si myslí o současné době, prozradila Olga Knoblochová v Blesk Podcast:

Video Blesk Podcast: Ženy by měly už od rána pro manžela a děti vypadat dobře, tvrdí Lady Dermacol. - Jiří MarekSdílej:Témata:make-upnevěraženymanželolga knoblochovánevěra v manželstvílady dermacolBlesk PodcastHollywoodMoskvaBarrandovkosmetikaDermacol a.s.LordmanželéSouvisející
Muzikálová hvězda s italskými kořeny je těhotná! Už je to moc vidět, hlásí kráska
Blanarovičová o údajné „aférce“ s ex Absolonové Hornou: Zloba!
Perné dny Bohuše Matuše (47): Po svatbě s Lucinkou (18) rvačka v Bohnicích!
Vondráčková, Krainová i Švantnerová ukázaly své krásné maminky: Sexy hippie i retro v bikinách!
Vyprsená Míša Ochotská: Takhle dráždí exmanžela?!
Syn herečky Žilkové (59) Vincent Navrátil: Na škole jsem dostával sodu!
REKLAMA
Kaufland je Ambasadorem kvality za rok 2021
Radostná novinka moderátorky Zuzany Bubílkové: V srpnu budu babičkou! Babi Bubu!