• 29/11/2022
  • Podle wizewebsite
  • 411 Pohledy

Šmakec za 200! Fenin prodává kolu s rumem v plechovce: Jako Hašek neskončím<

Patrně nejslavnějším skandálem Martina Fenina je jeho pád z okna, k němuž došlo v roce 2011 v Německu.

Hodně lidí si tehdy myslelo, že chtěl spáchat sebevraždu. Teplický odchovanec ale „pouze“ zapíjel prášky na spaní alkoholem, co se stalo pak, už si nepamatuje.

Akutní zánět slinivky! Nechybělo moc a uchlastal jsem se, přiznává bouřlivák Fenin

Průšvihář Fenin

Právě na pádu z okna Martin Fenin nyní postavil nový byznys. Skrz svůj e-shop začal věrným fanouškům nabízet limitovanou edici svého drinku, kterému dal jméno Šmakec.

„Byl to můj nápad a na slovo Šmakec mám zhruba od začátku roku dokonce ochrannou známku, k tomu chlastu to skvěle sedí,“ řekl Expresu na úvod Martin Fenin.

Feninův Šmakec

Plechovka(250mililitrová) s originálním obalem, na němž je znázorněn právě Feninův pád z okna, stojí 200 korun. Jde o oblíbený mix koly a rumu.

„Cena je trochu vyšší, ale je to limitovaná edice, sběratelský kousek. Dal jsem do prodeje jen 500 kusů,“ vysvětlil vysokou cenu Fenin, který nám poté řekl, v čem je jeho nápoj tak speciální.

„Je fantastický, už jsem jich vypil asi osm. Jedná se o moje vlastní know-how. Tyhle míchané drinky v plechovkách mají v Česku běžně kolem 5 procent alkoholu. To pro mladé lidi vůbec nedává smysl, to je jako pivo. Šmakec má ale přes 10 procent. Když člověk vypije tři, může jít na párty,“ usmívá se Fenin, který si podobné drinky v plechovkách oblíbil během angažmá v Německu.

Šmakec za 200! Fenin prodává kolu s rumem v plechovce: Jako Hašek neskončím

„Kdo jiný by měl něco takového udělat než já? Podle mě je v Česku velká díra na trhu. Nechtěl jsem být ale takový ten klasický vizionář, nejprve to chci dostat mezi lidi, a když se to chytí, chtělbych to za nějakou normální cenu dostat do barů, třeba na náplavku a tak,“ prozradil své plány fotbalista pražských Řeporyjí.

Fotbalový rebel Martin Fenin: Do IKEM mě dostaly problémy z minulosti. Jaké to jsou?

Alkohol Je Metla Lidstva

Pokud se Feninův drink dostane do barů, bude stát výrazně méně než teď. Kdo si myslí, že bývalý hráč Slavie na prodeji tuzemáku s kolou nějak rychle zbohatne, ten je vedle.

„Náklady byly dost drahé, nevydělám na tom skoro nic, možná třeba 10 tisíc, pokud se tedy všechny drinky prodají. Už jsem ale domluvený s dodavateli a připravuji se na to, že budu expandovat,“ pochlubil se Fenin, kterému s propagací na sociálních sítích pomáhali například řeporyjský starosta Pavel Novotný a herec Jakub Kohák.

Nechci dopadnout jako Hašek, můj Šmakec se chytí

Odstrašujícím případem pro Fenina může být příběh bývalého skvělého hokejového brankáře Dominika Haška. Ten před letytaké nejspíše ucítil díru na trhu a rozjel byznys s nápoji, který ale zatím příliš nešlape a Dominátor kvůli tomu přišel o hodně peněz.

„Tenhle případ mě inspiroval v tom, že právě nechci být za blbce, co hrál fotbal, pak začne podnikat s drinky, nasype do toho miliony a bude koukat, že mu to nevyšlo. Jdu do toho s pokorou, můžu jen získat,“ říká Fenin.

„Na 100 procent se to chytí, jsem o tom přesvědčený. Až to bude normálně v barech, Šmakec se bude prodávat tak za 90 korun a to je super cena, protože takových drinků, které střílí, ale nejsou moc drahé, tady moc není,“ uzavřel povídání o svém byznysu Fenin.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii