V reprezentaci házenkářek se Mika potkává s tchánem i manželem
  • 21/02/2022
  • Podle wizewebsite
  • 302 Pohledy

V reprezentaci házenkářek se Mika potkává s tchánem i manželem<

A házenkářská svatba se nadmíru vyvedla. Čtyřdenní oslavy umocnilo překvapení, když si novomanželé Mikovi užili soukromý koncert rockové kapely. „Nedopadlo to fiaskem. Navíc Mňága a Žďorp zahráli jenom pro nás,“ těšilo drobnou křídelnici z Uherského Hradiště.

EURO 2018

speciální iDNES.cz

K osobním radostem se přidaly i sportovní úspěchy. Po postupu se Štrasburkem si Mika vysloužila další pozvánku na evropský šampionát. Už popáté obléká reprezentační dres na vrcholné akci. „Každý takový turnaj má své kouzlo a specifickou atmosféru,“ řekla jedenatřicetiletá Mika.

Přesto jsou pro ni kulisy ve francouzském Brestu speciální. Mika totiž tři roky nastupuje v nižších francouzských soutěžích. Do Štrasburku se přestěhovala z Olomouce právě za teď už manželem Ondřejem.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

„Přesun do Francie jsem měla jednoduchý díky Ondrovi, který už tady půl roku působil,“ podotkla.

Francouzsky se domluvila po roce pobytu, zlepšovala si i mizernou angličtinu. Na rozdíl od současné reprezentační kolegyně Heleny Ryšánkové si na povahu lidí z házenkářské velmoci rychle navykla. I proto Mika plánuje v jednom ze sídel Evropské unie zůstat ještě minimálně rok. A to i navzdory tomu, že o její další budoucnosti v klubu Achenheim Truchtersheim se rozhodne v lednu.

„Teď mám ale čistou hlavu. Určitě chceme ve Štrasburku zůstat ještě rok, Ondra tu má smlouvu,“ řekla vystudovaná učitelka.

V kabině se stará o náladu

V dresu Česka o klubové budoucnosti nepřemýšlí. Místo toho se v kabině stará o dobrou náladu, stmeluje kolektiv a předává zkušenosti mladým hráčkám výběru trenéra Bašného. Letos role Miky o to víc vzrostla při absenci Michaely Hrbkové a Petry Maňákové, které se na legraci mimo palubovku také podílely.

„Je pravda, že je to bez nich pro mě o něco těžší. Ale mladé holky jsou šikovné. Taková Domča Zachová je velká srandistka,“ popsala Mika, jež poprvé hrála na evropském šampionátu v roce 2012.

Jak se od té doby změnila její role v týmu? „Stávám se zkušenější a nejstarší. Další změny nepociťuju. Myslím si, že trenér má složení vždy dobře vymyšlené, s holkami se skvěle doplňujeme.“

Online reportáž

Česko vs. Německo od 18 hodin

Od rodiny si Mika neodpočine ani na reprezentačním srazu. V realizačním týmu totiž pracuje jako asistent tchán Jiří, manžel Ondřej se zase externě stará o videosestřihy. Přímo v dějišti šampionátu ale letos není. „S tchánem už jsme na sebe zvyklí. Není to poprvé, co tu jsme spolu,“ prohodila Mika.

Ve středu české házenkářky čeká klíčový souboj o postup do čtvrtfinálové skupiny proti Německu. Mezi dvanáct nejlepších týmů turnaje může Miku a spol. poslat pouze výhra nad Německem (od 18 hodin) a následné zaváhání Rumunska s Norskem. „Popereme se o to, abychom tu zůstaly co nejdéle,“ říká hbité pravé křídlo.