• 10/03/2023
  • Podle wizewebsite
  • 308 Pohledy

Zajímají se lidé o původ oblečení? Odpovídala Klára Haunerová<

Hlavní strana > Chat s osobností > Zajímají se lidé o původ oblečení? Odpovídala Klára Haunerová

Chat je uzavřený31.01.2019 14:00

Pletený svetr od babičky nebo šaty na míru doma ušité jsou dnes nedostupným luxusem. Doba domácího šití oblečení se vrací. Touha po kvalitních materiálech, které běžné konfekce téměř nepoužívají je obrovská. Jaký je dnešní trend? Jak se naučit šít a proč? Jaké materiály kupovat a kterým se vyhnout v obchodech s oblečením? Zajímají se lidé o původ oblečení a řeší dopady související s nákupem levného oblečení? Ptejte se ředitelky Institutu módní tvorby Kláry Haunerové. Host odpovídá ve čtvrtek 31. ledna od 14.00.

Klára Haunerová je zakladatelkou a majitelkou Institutu módní tvorby v Praze na Vinohradech. V rámci své přednáškové činnosti v Institutu i mimo něj se věnuje stavu fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Ve svém volném čase především cestuje a publikuje články o ekologii a udržitelném způsobu života.

Zajímají se lidé o původ oblečení? Odpovídala Klára Haunerová

Sama absolvovala řadu tuzemských i zahraničních škol se zaměřením na fashion design a fashion marketing a management. Nejvíce ji ovlivnilo studium na London College of Fashion. Po návratu ze zahraničí se rozhodla pro vlastní vzdělávací institut, který poskytne komplexní vzdělání v oboru módní industrie a potřebnou praxi. V IMT se svým fashion týmem pomáhá mladým designerům budovat úspěšnou oděvní značku. Ateliér umožňuje plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na věk, nebo předchozí vzdělání. A to vše v souladu s myšlenkou udržitelné módy. Kromě pravidelných kurzů institut přispívá ke vzniku nových lokálních značek a pomáhá svým studentům úspěšně studovat a pracovat v zahraničí na pozici oděvních návrhářů.

TiskNahoru

Chat

Foto: archiv

Autor:- red -

TiskNahoru