• 01/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 496 Pohledy

Módní téma týdne podle Františky: Nenuceně chic ulice<

Městská móda je fenomén. Sousto pro estéty i sociology. Představuje živý a velmi rozmanitý způsob odívání, jenž reaguje na stav společnosti a s ohledem na různé věkové i sociální skupiny zúročuje klasiku i žhavé trendy. Má své davem přijímané, leckdy již odžité tendence oblékání i jedinečnosti nahrávající alternativu. Značkový luxus, konfekci i laciné přízemí vietnamské tržnice. Zahrnuje urban street style, casual polohu a našinci scestně nadužívaný outdoor, jenž z tuzemských měst dělá sídliště Hoody aktivistů s batohem na zádech.

Očima Františky: S Tiffany za svitu svíček u dýně a krocana

Bez ohledu na možnou rozmanitost urban fashion i poněkud svérázný vkus Čechů, jež mezi městem, turistikou, fitness scénou příliš nerozeznávají, každopádně platí, že elegance, kultivovanost, glamour pel k životu města náleží. Právě každodenní městský civil především nastavuje našemu vkusu, módnímu povědomí, kreativitě, citu pro příležitost zrcadlo. Ve své neformálnosti poskytuje šanci projevit se, dát neverbálně na vědomí jací asi jsme, jak společenskou roli šatů vnímáme.

Simona Krainová

Autor: Herminapress.cz Simona Krainová: Ležérně s glancem

S fazónou si pohrávající, pod lýtko spadající svrchník v pánském stylu je stejně nadčasový jako temně modrý, značně univerzální overal, jenž lze nosit od rána do večera. Od běžného casual civilu po formální příležitosti – záleží na outfit dotahujících doplňcích. V případě prezentace tvorby oděvní návrhářky Kateřiny Geislerové, jejímž modelům dělá Krainová tvář, zvolila modelka sportovní tenisky v působivě drzé kombinaci s glamour kabelkou na řetězu.

Známka: 1

Anna Linhartová

Autor: Herminapress.cz Anna Linhartová

Módní téma týdne podle Františky: Nenuceně chic ulice

Tato mladá dáma dokázala upoutat svými hereckými výkony, zjevem i osobitým přístupem k módě, jemuž není spojení extravagance s elegancí vzdálené. Štych ojedinělosti neschází ani tomuto ležérnímu outfitu pro volný čas, přestože kombinuje masově oblíbené, v uniformním stylu ulice zastoupené slim džíny, plátěné kecky Converse, triko s potiskem. To, co jej ale od nudného standardu odlišuje, je kombinace s kabelkou na řetízku a především jedinečný denimový plášť.

Známka: 1

Alice Bendová

Autor: Herminapress.cz Alice Bendová: Casual v lady vydání

Začínala v reklamě, upozornila na sebe ve filmu, především v TV seriálech a patří k půvabným ženám, jež se do bezvědomí vylepšují v pražském kosmetickém salonu Yes Visage. Její odívání se nese v nenuceně dámském stylu. Originalitou sice neosloví, ale vkus mu neschází, což platí i pro kožené šaty s asymetrickým pláštěm bez zapínání doplněných luxusní značkovou kabelou a perforováním zdobenými kozačkami. Dobrá inspirace pro ženy, jež nechtějí vybočovat, mají rády jistotu zavedených trendů.

Známka: 1

Jana PlodkováAutor: Herminapress.cz

Jana Plodková: Střízlivá cesta purismu

Černá v outfitech veřejnosti známých osobností na zářijovém týdnu módy MBPFW vítězila. Stala se i určující barvou kreací držitelky filmové ceny Český lev Plodkové, která si s ní hrála na poli jí vlastní ležérní elegance. Ta měla podobu propínacích, plášť s krátkým rukávem suplujících šatů, oživených bílým akcentem blůzy. Torna s dominantním prvkem řemenu a s ním konvenující robustnější sandálky s oděvem ladí a přispívají k čistotě stylu, jež je pro herečku typická.

Známka: 1

Tereza Voříšková

Autor: Herminapress.cz Tereza Voříšková: Freestyle bez puncu sex-appealu

Spodní slupka šatů z tričkového úpletu a na nich kratší antracitový kabátek s kapucí přetaženou přes čepici s kšiltem. Další vrstva patří kožené bundě a poslední ke kotníkům sahající vestě bez rukávů z materiálu typu vlněného flauše. Nepochopitelně barevný akcent pod svršky téměř skryté torny. Také kontroverzní pakt síťovaných, kabaretu hodných punčoch s teniskami. Nic proti této drzé kombinaci, nic proti vrstvení, ale nějak je toho moc a chybí švih přitažlivosti.

Známka: 4

Martina ŠmukováAutor: Herminapress.cz

Martina Šmuková: Příkladná hra s barvami

Citronově žlutý rolák a pohodlné polobotky v pánském stylu v banánovém odstínu. Úzké, pod lýtko sahající kalhoty, jež se od padesátých, šedesátých let pravidelně vrací na scénu, mají námořnickou navy barvu a vlněný převlečník tyrkysově zelenou. Zahraničím prověřená modelka, která svého času jako první Češka zvítězila v prestižní soutěži Elite Model Look, se rozhodně barev nebojí a jejich neotřelá kombinace na poli klasiky je inspirací jak rozzářit ulici.

Známka: 1