• 16/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 415 Pohledy

GolfDigest.cz » GOLF WATCH : Garmin Express: Aktualizace golfových map<

Úmyslně uvádím, že by golf s měřicí elektronikou měl být klidnější. Existují totiž situace, ve kterých to neplatí. Mezi takové patří například hráč, který se ve skupině před vámi místo hry zabývá něčím v ruce a zdržuje, nebo situace, kdy vám elektronika nefunguje, jak má. V obou případech vás to dokáže pěkně rozhodit a ovlivnit výsledek. Zatímco obsazení skupiny před vámi neovlivníte, problémům s fungováním elektroniky jde alespoň částečně předejít. Jednou z takových věcí, kterým je dobré předcházet, je zastarávání map golfových hřišť. Značka Garmin, která patří mezi golfisty k nejžádanějším, vydává aktualizace pravidelně třikrát ročně a jsou bezplatné. Vznikne nové hřiště? Dojde k jeho úpravě? Změní se pořadí jamek? Podobné a další změny se objeví právě v aktualizacích.

Ty se ale do paměti hodinek nedostanou automaticky – je potřeba si je do nich stáhnout. Není nutné stahovat každou aktualizaci, zejména v případě, že se na vašem hřišti nebo hřištích v okolí nic nemění, ale není špatné aktualizaci provést alespoň jednou ročně, nejlépe před začátkem sezony.

K aktualizaci zařízení značky Garmin slouží program Garmin Express. Ke stažení je zdarma na stránkách www.garmin.com. Po jeho stažení, instalaci a spuštění se vám na počítači objeví okno, ve kterém aplikace umožňuje přidat potřebná zařízení. Aby ale přidání proběhlo, musíte mít zařízení připojené k počítači.

GolfDigest.cz » GOLF WATCH : Garmin Express: Aktualizace golfových map

V programu Garmin Express můžete spravovat více než jedno zařízení, a pokud jich máte doma nebo mezi blízkými více, můžete všechny aktualizovat z jednoho počítače. Kliknutím na ikonu připojeného zařízení zobrazíte aktualizace, které jsou pro něj k dispozici. Pokud si chcete práci zjednodušit, můžete programu přikázat, aby zaktualizoval vše, co je k dispozici, ale pokud chcete mít nad aktualizací kontrolu, stačí si zobrazit podrobnosti a zaktualizovat jen to, co opravdu potřebujete.

Je to důležité zejména pro majitele všestranných hodinek typu Garmin Fénix nebo Forerunner 945, které obsahují podrobné topografické mapy. Aktualizace těchto map může být vzhledem k objemu jejich dat časově náročná a vyplatí se spustit ji v době, kdy na to máte dostatek času. Když spěcháte, doporučuji zobrazit podrobnosti a zaktualizovat jen golfové mapy evropského regionu (Coverage of Europe, Middle East & Africa).

Velikost souboru a doba aktualizace závisí na rychlosti připojení a typu hodinek. Golfové hodinky typu Approach S42 pracují s jednodušší mapou golfových hřišť, takže jejich aktualizace trvá okolo pěti minut. Pokročilejší hodinky typu Fénix 6X mají obsáhlejší golfové mapy s velikostí okolo 500 MB a jejich aktualizace může trvat i desítky minut.

Aktuální verze evropské golfové mapy má označení 6.10 a přinesla úpravy na více než 300 hřištích. Na stránce www.garmin.com/cs-CZ/golf-courses/ se dozvíte, která golfová hřiště mapa obsahuje a kterých se aktualizace týká. Z těch českých to jsou ve verzi 6.10 upravené mapy: Golf Hostivař, Golf Klub Hukvaldy, Golf Club Bitozeves, v předešlé verzi například: PGA National Czech Republic (Oaks Prague) nebo Golf Dolní Dobrouč.

Zatím aktualizace neobsahují úpravy hřiště v Poděbradech, a pokud vás zajímá právě toto hřiště, vyplatí se pohlídat si vydání té příští. Poslední verze 6.10 vyšla 22. dubna 2021. Příští se dá očekávat v červenci. (G)

IVO STEINER