Řetězec Primark otevírá v Česku. Slibuje stejnou kvalitu jako v zahraničí
  • 03/04/2022
  • Podle wizewebsite
  • 308 Pohledy

Řetězec Primark otevírá v Česku. Slibuje stejnou kvalitu jako v zahraničí<

Řetězec Primark otevírá v Česku. Slibuje stejnou kvalitu jako v zahraničí

„Nabízíme našim zákazníkům stejnou kvalitu, stejnou módu jako ve všech ostatních obchodech. Česká republika je náš čtrnáctý trh,“ sdělil Novinkám manažer Primarku Maciej Podwojski.

Obchod se nachází v loni dokončeném objektu Flow Building, v budově, která vyrostla na místě zbořené stavby na rohu Opletalovy ulice. Původně měl obchod otevřít už koncem minulého roku, vše ale nakonec posunula zhoršující se epidemie koronaviru.

„Museli jsme odložit otevření do doby, než jsme si byli jistí, že situace bude bezpečná pro naše zákazníky i zaměstnance,“ doplnil Podwojski.

Češi se vrhli na nákupy bot a oděvůEkonomika

Dříve lidé z Česka cestovali za touto módou do Německa, Rakouska nebo ji nakupovali on-line. „Už jsme od zákazníků slyšeli, že jsou rádi, že nemusí kvůli nákupům strávit víkend v Drážďanech,“ podotkl Podwojski.

Řetězec Primark otevírá v Česku. Slibuje stejnou kvalitu jako v zahraničí

Podle něj je v Česku silná základna „primarkových“ zákazníků, řetězec ale nechtěl nic uspěchat. „Nepospícháme s expanzí, čekali jsme na tuhle budovu a na Václavské náměstí. To čekání za to stálo,“ vysvětlil.

Zákazníci v Praze budou moci nakupovat ve třech patrech na celkové ploše přes 4600 metrů čtverečních. Kvůli přetrvávajícím protikoronavirovým opatřením ale bude moci být v obchodě najednou nejvýše 313 zákazníků. Ti ale na rozdíl například od drážďanského Primarku nebudou limitováni časem, který v obchodě mohou strávit.

„Všude máme jasné značení na podlahách obchodu, které pomáhá zákazníkům orientovat se v cestách, aby eliminovali blízký kontakt a dodržovali sociální distanc. Přeorganizovali jsme kompletně pokladny tím, že jsme na ně dali ochranná skla a kóje, abychom více ochránili naše zaměstnance i zákazníky. A zvýšili jsme počet uklízečů a úklid míst, kde zákazníci nejvíce sahají,“ vyjmenoval Podwojski zavedená opatření.

Květinový dům na Václavském náměstí nebude, nový název zní The Flow BuildingDomácí

Primark provozuje bezmála čtyři sta obchodů v Evropě a ve Spojených státech. Oblibu si získal kombinací nízkých cen a nabídky aktuálních módních trendů. Loni Primark otevřel svůj první obchod v Polsku, příští rok se chystá expandovat na Slovensko.

yknivoNumanzeSaNyknalC