• 15/03/2023
  • Podle wizewebsite
  • 354 Pohledy

Sátorovci byli brutální, člena gangu popravili při močení, rozřezali ho a tělo pomleli v mlýnku na maso | REFRESHER.cz<

V počtu vražd mohli závodit pouze s nejbrutálnějšími organizovanými zločineckými skupinami na Slovensku, svého účetního pomleli v mlýnku na maso a kolegu zabitého při přestřelce hodili do jámy k zavražděnému utajenému svědkovi Bélovi Écsimu.

Informace o svědkovi z policie mafiánům vynášel vysoce postavený policejní funkcionář, který si od oběti dokonce těsně před smrtí půjčil peníze. Věděl totiž, že zemře, a tak mu nemusel nic vracet.

Mafiáni z Dunajské Stredy se neštítili ničeho a na konci své éry dokonce odstranili i vlastního šéfa. Takový byl gang Sátorovců. Pro další články o mafii z 90. let a počátku tisíciletí si nastav sledování tohoto vlákna.

V tomto článku si přečteš:

Zsolt Nagy alias Čonty, který patřil mezi hlavní členy skupiny Sátorovců (fotografie z Okresního soudu v Trenčíně, 11. duben 2019)

113 kulek, 10 zavražděných a nástup bosse Lajose Sátora

Masakr gangu Pápayovců bývá společně s vyvražděním vietnamských podnikatelů z Bratislavy označován za jednu z nejhrozivějších masových vražd v historii Slovenska. Tehdejší členové organizované skupiny Tibora „Papa Joe“ Pápaya se 25. března 1999 setkali v baru Fontána, aby si, jako obvykle, zahráli karty.

Sátorovci byli brutální, člena gangu popravili při močení, rozřezali ho a tělo pomleli v mlýnku na maso | REFRESHER.cz

Maskovaní vrahové vtrhli do prostor baru v přestrojení za policisty. Zamaskovaný Arpád Szamaránsky prý lidi v baru vyzval, aby si lehli na zem a další dva muži všechny Pápayovce postříleli. Popravu se podařilo přežít pouze zabijákovi Pápayovců Bélovi Écsimu, krátce před střelbou totiž odešel z baru.

Z hromadné vraždy obvinili Arpáda Szamaránskeho a bratry Csaba a Szilárda Raiszovi, účetního mafie Andora Reisze alias Andorku a údajného objednavatele Ľudovíta „Lajose“ Sátora. Právě on nastoupil na místo bosse Dunajské Stredy a vystřídal tak brutálního Pápayu. Sátor byl jeho někdejší kamarád a pozdější konkurent. Mezi jeho spolupracovníky patřil zejména Kristián Kádár či Zsolt Nagy alias Čonty.

Po Lajosi Sátorovi policie pátrala od ledna roku 2000

Oběšenému nejprve mačetou odsekli ucho a vložili mu ho do kapsy

Sátorovci dělali podvody s DPH, ve velkém také pracovali s bílými koňmi (osoba vykonávající trestnou činnost v zastoupení za hlavního pachatele, a to například tak, že se stane jednatelem firmy), které pravidelně vraždili a zakopávali a měli také ilegální továrnu na výrobu cigaret. Jejich zločinecká činnost se však vyznačovala zejména počtem a brutalitou vražd.

„Co se týče Kádára, byl pod neustálým vlivem drog, to ale nebylo v podsvětí žádnou výjimkou. Vzpomínám si na případ z oblasti Gemera, když měl Kádár s mačetou tančit kolem jistého mafiánského pomocníka. Nebyl spokojen s jeho prací, a tak mu v jednom momentě odsekl ucho,“ říká pro Refresher bezpečnostní analytik Milan Žitný. Useknuté ucho pro zábavu strčili do mužovy kapsy a následně jej Kádár s Čontym oběsili.

Článek pro předplatitele REFRESHER+81% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ klubu. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.81% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ komunity. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.PŘIDEJ SE K PŘEDPLATITELŮMUŽ MÁM PŘEDPLATNÉ: PŘIHLÁSIT SEnebo Odemkni článek přes SMSPošli SMS na 90211 s textem CLANEK 70551 a dočti tento článek.Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

Upozornit na chybu.Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.Zdroj: teraz.sk, minv.sk, teraz.sk, pluska.sk, teraz.sk, noviny.sk, tvkrimi.sk, pluska.sk, tvnoviny.sk, noviny.sk, parameter.sk, pluska.sk, teraz.sk, pluska.skNáhledový obrázek: TASR - KR PZ v Bratislave