• 22/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 499 Pohledy

Tady vaří pivo žena! Místo pošty je v Brně pivovar, Tamara bude vařit ležáky i šílenosti<

Absolventka Mendelovy univerzity bude vařit svrchně kvašená i spodně kvašená piva pod jednou střechou. „Ráda experimentuji, nicméně naším stěžejním pivem bude bezvadný ležák,“ plánuje mladá sládková.

Ročně uvaří 1 500 hektolitrů piva

Kapacita tanků a výčepu mladé sládkové umožní dělat minimálně jeden speciál měsíčně. „Nebráním se jakýmkoliv experimentům a přísadám do piva. V craftové scéně začíná platit, že čím šílenější pivo bude, tím větší bude odezva,“ uvedla Dolníčková, která vítá moderní technologii pivovaru.

Brno obnovuje po 150 letech městský pivovar: Sládek Poupě tu založil první pivovarskou školu

Cesta z něj do unikátního výčepu je dlouhá jen pět metrů a kompletně zachlazená. „Více než 4,2 metru vysoký oltář pro naše pivo obsahuje čtyři výčepní tanky s kapacitou 4000 piv, ze kterých pivo poteče v podstatě samo a na výčep se vejde až 10 druhů piv,“ přiblížila.

Tady vaří pivo žena! Místo pošty je v Brně pivovar, Tamara bude vařit ležáky i šílenosti

Pivovar plánuje výstav 1 500 hektolitrů a místní produkce bude postupně k dostání na čepu, lahvích i plechovkách a v e-shopu.

Víno? Omyl! Jižní Morava žije zlatým mokem: Má už 56 minipivovarů a další vznikají

Z manéže do Metra

Pivovar Harry vznikl v Poštovské ulici naproti legendárnímu podniku Metro v místě bývalé balíkovny zdejší hlavní pošty. Do unikátního interiéru s rozlehlou halou a nýtovanými sloupy se podařilo umístit vedle samotné pivní technologie i menší manéž, rozlehlý pivní bar, pult pro dýdžeje a balkón ke klidnému sezení. V předsálí vznikne.

VIDEO: V Předklášteří otevřeli před dvěma lety první klášterní pivovar na Moravě.

Videodélka: 00:46.90

V Předklášteří otevřeli první klášterní pivovar na Moravě Hynek Zdeněk, blesk.cz

Fotogalerie9fotografiíVrchní sládková Tamara Dolníčková je absolventkou Mendelovy univerzity v Brně.Autor: Blesk:Jiří Nováček