• 31/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 522 Pohledy

Umělá lezecká stěna v Říčanech - Horydoly.cz - Outdoor Generation<

Venkovní lezecká stěna s vnitřní konstrukcí z ocelových lehčených profilů v žárově zinkované úpravě je opláštěna laminátovými panely. Půdorys lezecké stěny je nepravidelného obdélníkového tvaru 8,1 x 3,1 m. Výška stěny je 10,3 m.

Areál U lesa patří městu Říčany. O lezecké cesty na stěně se stará Horolezecký oddíl Říčany. Instruktoři oddílu vedou také lezecký kroužek.

SKÁLY: V lomu Strašín u Rokytky se začíná lézt

Lezení s lanem i bouldering bez lana podléhají lezeckým bezpečnostním pravidlům a každý leze na vlastní zodpovědnost.

Zkušení lezci, kteří bezpečně ovládají techniku jištění, mohou přijít s vlastním vybavením i bez něj. Vybavení si mohou zapůjčit po složení zálohy 500 Kč.

Umělá lezecká stěna v Říčanech - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Lezec starší 15 let je povinen předložit průkaz totožnosti kvůli ověření věku. Mládež 15 - 18 let musí předložit písemný souhlas zákonného zástupce se samostatným provozováním sportovních aktivit svého dítěte na stěně, a že za něho přebírá plnou odpovědnost. Jinak mohou mládežníci lézt pouze v doprovodu osoby starší 18 let.

Děti do 15 let musí lézt vždy v doprovodu dospělé osoby, která za ně nese odpovědnost.

Lezecká stěna je součástí multifunkčního sportovního areálu poblíž Olivovny. Kromě stěny je v provozu hřiště, běžecký ovál, krytá hala, pumptrack pro horská kola, betonová vana na skateboard, workoutové překážky k posilování a dětské prolézačky.

PŘEHLED: Umělé lezecké stěny v Česku a na Slovensku

Zobrazit místo Mountains - hory na větší mapě