• 07/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 434 Pohledy

Koukalová & Konečný: Vydírání Marka Ztraceného. Musel zaplatit výpalné Johanně Nejedlové<

Abychom vám usnadnili orientaci v celé kauze, o které si myslíme, že vám ani tak neunikla, dovolíme si ji zpřehlednit.

Den nula kdysi dávno.

Marek Ztracený v roce 2015 vydává píseň s názvem Stává se to i v lepších rodinách, která je o tom, že opilý muž přijde domů a vyžaduje sex po partnerce, která jej nechce. Text obsahuje tyto pasáže: „Stává se to i v lepších rodinách, že chlap se vrátí v ranních hodinách, tak se na mě má lásko nezlob, že jsem přišel pozdě a bez bot. Opatrně vedle tebe ležím, přece se nevzdám tak lehce, žena touží po milování, i když tvrdí, že zrovna nechce. Chystám se zaútočit znovu a rukou začínám šmátrat, říkám ti něžný slova k tomu, ty do toho začínáš nahlas plakat. Říkám si, že asi štěstím, tak přidávám na intenzitě a v tuhle chvíli jako správný chlap má lásko vezmu si tě.“

Píseň končí tak, že opilec odpadne a následně se omlouvá.

Den první.

Je 19. listopadu 2021 a Marek Ztracený vyhrává v kategorii Zpěvák a Absolutní slavík.

Den druhý.

Je 20. listopadu 2021 a k životu se probouzí aktivistka Johanna Nejedlová, ředitelka neziskové organizace Konsent, která si na Twitter napíše, že Marek Ztracený chtěl složit vtipnou písničku, ale omylem složil píseň o znásilnění a že ona mu ráda vysvětlí, proč to není v pořádku. Dodáváme, že píseň je šest let stará a Nejedlová o ní šest let neřekla ani slovo, což poměrně nekoresponduje s označením „aktivista“. My osobně se domníváme, že vůbec nevěděla, že tato píseň existuje a někdo jí to poslal nebo ji na ni upozornil.

Den druhý někdy později (čas odhadujeme ze sledu událostí).

Koukalová & Konečný: Vydírání Marka Ztraceného. Musel zaplatit výpalné Johanně Nejedlové

20. listopadu 2021 Marek Ztracený nebo někdo z jeho týmu zaznamenává umělé vytvoření kauzy o tom, že vítěz Slavíka je oslavovač „kultury znásilnění“ kvůli šest let staré písni.

Den třetí.

Je 21. listopadu 2021 a Johanna Nejedlová si po šesti letech, co je ta píseň venku a nijak se k ní nevyjadřovala, a dva dny poté, co Marek Ztracený posbíral ceny, dává status o tom, jak jí volal Marek Ztracený, že píseň stáhl a že se „domluvili, že se potkají, aby se pobavili o tom, co může udělat pro to, aby sexuálního násilí ubylo“.

Den čtvrtý.

Je 22. listopadu 2021 a umělec, toho času v naší zemi nejvíce populární se dvěma top cenami, sedí zkroušený ve studiu DVTV, kde říká: „Jsem zlomený, nikomu jsem neublížil“.

Johanna Nejedlová celou tu akci nazvala „peprný víkend zakončený happyendem“ a peprný víkend pro ředitelku neziskové organizace znamená to, že z twitterového účtu odstřeluje kluka, který patnáct let maká na své kariéře a dotáhl to od ušmudlaného klavíru někde v hospodě na Šumavě za pět pětek k vyprodaným O2 arénám a třem cenám Zlatého slavíka. Happyend pro tuhle holku, která žije z cizích peněz, znamená, že den po ohromující výhře Marka Ztraceného se ho rozhodne oddělat šest let starým textem, o němž jsme přesvědčeni, že Nejedlová neměla ani páru, že existuje, až jí sám zděšený zpěvák volá a nabízí spolupráci, aby se vykoupil.

Tak vážení, tady přestává nejen legrace, ale tady hlavně začíná reálná společenská obava, protože toto, co se právě stalo, je obyčejná forma výpalného. Johanna Nejedlová si totiž na Markovi Ztraceném, momentálně největší hvězdě české pop music, testuje, jakou má ona a její neziskovka dotovaná penězi jiných lidí moc. Odteď totiž může začít oddělávat, koho se jí zamane, a to je ten happyend, o kterém píše, jak se jí za celý víkend povedl.

Ohrožuje jeho živobytí pro svou vlastní propagaci

V konotaci toho, že na Slavících vystoupil také velmi kontroverzní rapper Řezník, vlastním jménem Martin Pohl, který získal Zlatého slavíka v kategorii Rap & Hip hop, se začaly vznášet otázky, proč Nejedlová neřeší také jeho tvorbu plnou násilí?

Myslíme si, že známe odpověď a není složitá.

Řezník přebral ocenění z rukou marketéra Jakuba Horáka.