• 10/01/2023
  • Podle wizewebsite
  • 466 Pohledy

Norsko má správný rytmus a vítr. Kniha Cesty za štěstím 2 je esencí tří zemí<

Norsko je země, kde má schránka nabyla síly. Arménie je země, kde má duše poznala minulost. Čína je země, kde má mysl odkryla jinakost. Na těchto místech jsem pokračovala v doktorském výzkumu spirituality a štěstí založeném na hloubkových rozhovorech s místními obyvateli. Měla jsem tak možnost poznat různá zákoutí a nahlédnout za oponu.

Síla těla patří Norsku, síla vazeb dýchá z Arménie a síla systému náleží Číně.

V Arménii a Číně jsem strávila pokaždé semestr, do Norska jsem se opakovaně vracela a nyní tam v součtu žiju už třetím rokem. Toto severské království má pro mě ten správný rytmus a vítr. Energicky úsporné a dobíjející. Čína je pravým opakem, a právě proto mě zlákala k novým objevům neprozkoumaných hlubin sebe sama. Díky ní jsem poznala jinakost definovanou stejností. A Arménie poletuje někde mezi oběma kontinenty a ve své starobylosti omámí nejedno srdce.

Austrálie. Tam, kde volá moře. Holka z Moravy vydává knížku o životě i cestování

Všechny tři země se staly mým velkým učitelem. Mohla jsem tak prozkoumávat mosty i kulturní propasti. Norsko, Arménii a Čínu jsem si vybrala pro jejich poutavé kontrasty bijící do očí. Zajímalo mě, kde se skrývá esence štěstí v tak odlišných zemích, které kontrastují nejen vedle sebe, ale i uvnitř. Ve výsledku jsou si však v lecčem podobné.

Norsko má správný rytmus a vítr. Kniha Cesty za štěstím 2 je esencí tří zemí

Vydejte se se mnou tam, kde štěstí znamená neutuchající schopnost žasnout a kde vrstvy poznání vytváří libý souzvuk na pozadí křiklavě tlumených barev.

Spolu s podpisem a dárkem si ji můžete pořídit online na webu www.cestyzastestim.cz, osobně na přednáškách z cyklu Bhútán a Norsko aneb jak se žije v zemích štěstí nebo u všech dobrých knihkupců v České republice. Kniha vychází 25. října.

Ke knize je také doprovodná výstava fotografií, kterou můžete zhlédnout v listopadu ve druhém poschodí multifunkčního centra Fabrika.

Kristýna Tronečková