• 20/02/2023
  • Podle wizewebsite
  • 358 Pohledy

Když vám muž řekne, že není připravený na vztah - Novinky.cz<

Když vám muž řekne, že není připravený na vztah

„Pro většinu mužů nikdy nenastane naprosto ideální čas na vztah. Málokterý totiž dobrovolně spěchá, aby se vzdal vlastní svobody. Jediná doba, kdy vztah opravdu chce, je tehdy, když si bude myslet, že vás může ztratit kvůli jinému,” tvrdí pro server Yourtango vztahový kouč James Allen Hanrahan.

Často ženy dokážou vycítit, že muž ještě není připraven na závazek a váhá. Případně jim to dotyčný sdělí sám s dovětkem, že ale chyba není na straně ženy... a často opravdu ani není. Jen muž sám neví, co chce.

Jak se v takové chvíli zachovat, pokud vy o vztah opravdu stojíte?

Chápu

To je podle Hanrahana klíčová reakce, když vám muž sám řekne, že ještě není připraven se vázat. „Je to první a klíčová věc. Pak už nic dalšího neříkejte. Zastavte se, počkejte a uvidíte, že začne s velkou pravděpodobností reagovat a vysvětlovat své důvody,” popisuje odborník.

Podle čeho poznáte, že máte vedle sebe toho pravéhoVztahy a sex

A proč je pouhé slůvko „chápu” tak důležité? Na může zapůsobí tak, že mu rozumíte, což pro něj bude velká úleva. Žádné výčitky, přemlouvání, nátlak. Začne se vám otevírat.

Žádný příležitostný sex

Když vám muž řekne, že není připravený na vztah - Novinky.cz

Je poměrně dost možné, že poté, co muž zjistí, jak mu rozumíte, a nechcete na něm nic měnit, s vámi bude chtít mít sex. „Závazek muže moc nezajímá, i tak je v nich ale stále něco primárního,” popisuje odborník.

Když proto naznačí či narovinu vyjádří zájem vzít vás do postele, řekněte mu nejdříve, co se vám na něm líbí a co oceňujete.

Sex s novým partnerem aneb Jak dlouho bychom měly s prvním milováním otáletVztahy a sex

Poté v klidu proneste: „I když máš dobré vlastnosti, zavázala jsem se, že nebudu mít žádný příležitostný sex. Muž, se kterým ho chci mít, bude ten, který se mnou chce budovat vztah.”

„Až to řeknete, odmlčte se a vyčkejte. Dotyčný dostane šanci stát se vaším hrdinou, protože ho bude přitahovat vaše ctnost a sebevědomí. A muži chtějí být pro ženy hrdiny. Chtějí mít ctnostné ženy. A rozhodně není nic víc sexy než sebevědomí,” vysvětluje odborník.

Nic dalšího už neříkejte

Poté, co dáte najevo svou reakci na jeho rozhodnutí i ohledně sexu, může se s vámi dotyčný začít dohadovat či smlouvat. Nic dalšího už ale neříkejte. Tím, že mu dáte jasně a bez hádek najevo, co v životě chcete, a nemusí to být nutně s ním, mu dáte rovněž příležitost, aby si sám a bez nátlaku domyslel, že vztah s vámi je vlastně dobrý nápad.

Protože jak již bylo řečeno, půjde to i bez něj. A to málokterý muž dobře snáší.

„Je těžké takto konverzovat, ale opravdu to na mnohé muže funguje,” tvrdí na závěr odborník.

yknivoNumanzeSaNyknalC