• 11/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 453 Pohledy

Babiš se pustil do Pirátů kvůli uzákonění polyamorie. Strašení, reagoval Ferjenčík<

Babiš se pustil do Pirátů kvůli uzákonění polyamorie. Strašení, reagoval Ferjenčík

„To jsou takové nápady Pirátů, které oni chtějí prosadit do naší společnosti, že desítky, nevím kolik mužů a žen, budou normálně žít jako partneři a budou mít i milostný vztah. Zkrátka jsem starší a moc tomu nerozumím,“ uvedl Babiš s tím, že polyamorii z hlediska morálky nepovažuje za ideální.

Ferječník v roce 2017 řekl v rozhovoru pro časopis LUI, že Piráti podporují aktivity směřující k uzákonění polyamorie (polyamorie je soužití tří a více lidí – pozn. red.) jako formy registrovaného partnerství s tím, že úkolem státu není lidem říkat, jak mají žít. Článek nyní z webu zmizel, redakce to zdůvodnila upgradem systému.

Proč je polyamorie na vzestupuVztahy a sex

Babiš dále uvedl, že nechápe ani, jak by Piráti složili případnou vládu s konzervativní KDU-ČSL, pokud mají návrh v programu. Ve společném programu Pirátů a STAN se v rámci manželství však hovoří pouze o zrovnoprávnění stejnopohlavních párů.

Ferjenčík: Babišův jediný program je Antipirát

Novinky se proto obrátily na Ferječníka, který uvedl, že premiérovo vyjádření přikládá probíhající předvolební kampani. „Na mě to působí dojmem, že pan premiér má jediný program, a to je Antipirát. Zjevně už rezignoval i na svoji knížku O čem sním, když náhodou spím. A místo toho, aby se snažil zlepšit život lidí v České republice, tak straší Piráty,“ uvedl.

Babiš se pustil do Pirátů kvůli uzákonění polyamorie. Strašení, reagoval Ferjenčík

A dodal, že ho to nicméně nechává chladným. „Vzhledem k tomu, jakou má pověst mezi našimi voliči, tak nám to může jedině pomoci,“ uvedl s tím, že jde o pověst člověka, který šel do politiky, aby si nahrabal, a k tomu „svým katastrofálně amatérským přístupem k pandemii“ způsobil smrt lidí v České republice.

Babiš: Vláda pandemii zvládá. 30 000 Čechů je po smrtiDomácí

Na dotaz, jaké aktivity na podporu polyamorie měl tehdy na mysli, ale Ferjenčník reagoval vyhýbavě. „Přiznám se, že jsou to čtyři roky. Takže nevím, jak přesně zněla ta otázka. Ten rozhovor bohužel, jak řekla redakce LUI, kvůli upgradu redakčního systému zmizel,“ řekl.

Smlouvy pro tříčlenné domácnosti

Ferjenčík dále přiblížil i svůj aktuální pohled na věc. „V praktických věcech, jako je přístup ke zdravotní dokumentaci nebo třeba ke třídním schůzkám, by měl stát asi nějakým způsobem reflektovat, že jsou tady i lidé, co žijí třeba i v tříčlenné domácnosti,“ uvedl.

Za možné řešení označil standardizované smlouvy, které by lidem ve více vztazích garantovaly určité jistoty. „Soustředil bych se na ty praktické otázky,“ zdůrazňoval.

Tereza Těžká: Polyamorie je životní styl. Není otevřen nevěře nebo náhodnému sexuStyl

Zmírnění postoje pak zdůvodňoval tím, že k tomu, aby se polyamorie uzákonila jako manželský svazek, nepanuje podle něj ve společnosti atmosféra. Nyní je podle něj potřeba vyřešit otázku sňatků pro stejnopohlavní páry, jejichž uzákonění prošlo v dubnu Sněmovnou v prvním čtení.

„Podle mě skutečně není důvod ty homosexuály diskriminovat,“ podoktl a doplnil, že se podle něj z tématu stala kulturní válka a on sám nechce rozdmýchávat další.

yknivoNumanzeSaNyknalC