• 10/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 487 Pohledy

Z herečky návrhářkou. Tereza Ramba do svých šatů oblékla maminku, babičku i sestru. Krása se u nich v rodině dědí<

„Chtěla jsem mít něco společného se Sluncem (hereččin syn, pozn. red.), a tak jsem si řekla, že si navrhnu šatičky, které budou mít všechny atributy, které potřebuji, a ono se to nějak rozjelo,“ svěřila se herečka Super.cz na focení, kam jsme byli jako jediné médium přizváni.

Na návrhu šatů pracovala herečka téměř rok. „Chtěli jsme, aby byly z toho nejlepšího materiálu vyrobeného v Česku a ušité lokálně. Vůbec jsme netušili, jaké martyrium nás čeká. Půl roku jsme hledali materiál, někoho, kdo látku utká, nabarví a ušije. Doma. U nás v Česku. Což vůbec nebylo jednoduché,“ vysvětluje Tereza na focení šatů. I ona sama se proměnila v modelku a do této úlohy zapojila také maminku Martinu, babičku Marii a nevlastní sestru Aničku.

„Snažila jsem se sáhnout do všech cípů své milované rodiny. Uvidíte v nich tedy čtyři generace žen, každá jsme úplně jiná, vysoká, malá, tenká, černovlasá, blondýna,“ popisuje Tereza.

Rozzářená Ramba a Malfoy po česku: Diváci mají o hvězdách štědrovečerní pohádky jasno

Z herečky návrhářkou. Tereza Ramba do svých šatů oblékla maminku, babičku i sestru. Krása se u nich v rodině dědí

„Chtěla jsem mít něco krásného pro sebe a pro Slunce (smích). Jsou jednoduché, představuji si, že v nich můžu jít na Českého lva a stejně tak i na pískoviště a nebát se kecnout na zem. Chtěla jsem šaty, ve kterých mamka může do práce i na zahradu, babička do divadla i připravovat sváteční oběd, Anička na skejt i do školy.“

Šaty jsou zatím vyrobené ve sto dvaceti kusech. Na další kousky si budou muset zájemci počkat. „Jejich výroba bude trvat. Vozí nám kousky surové bavlny a my z nich nitku po nitce vytváříme látku, jako když krteček dělal kalhotky,“ směje se Ramba a dodává „Je to nádherný proces. Každé šaty jsou tím pádem originální a jiné.“ ■