• 24/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 445 Pohledy

Dominika Gottová opouští Česko: Odtajnila své plány a proč ještě nemá práci<

Dominika Gottová (47)je nejstarší ze čtyř dcer naší české hudební legendy Karla Gotta (†80). I když nikdy neoplývala hudebním nadáním, před pár dny pokřtila šansonovou píseň Pro Tebe, ve které se doslova "vyrecitovala" ze svých niterných pocitů vůči svému zesnulému otci. Pro eXtra.cz prozradila, jestli plánuje další hudební kousek, jestli měla strach z reakcí na svůj první song a čím se vlastně živí ve Finsku, kde již léta žije se svým manželem Timem Tolkkim (55).

29. 01. 2022 05:00 | Autor Karolína TrávníčkováSdílet

Netradiční zaměstnání

Dominika, kterou náš věčný Slavík Karel Gott zplodil s půvabnou tanečnicí Antonií Zacpalovou, byla utajovaným dítětem. To, že se Mistr stal otcem, náhodou prasklo, až když jí bylo devět let, a možná právě i kvůli tomu byl jejich od začátku narušený vztah problematický až do Gottovy smrti. V dospělosti se Dominika odstěhovala za svým přítelem, finským metalovým hudebníkem Timem Tolkkim do Helsinek, kde se nakonec i tajně vzali.

Dominika, která se i v Čechách živila jako servírka, ve své profesi pokračovala i ve Finsku, po letech střídavě úspěšného a neúspěšného boje se závislostí na alkoholu nastaly i chvíle, kdy jí vážně teklo do bot a musela si sehnat jakoukoliv práci a dokonce se ucházela i o zaměstnání jako security. "Nejdřív jsem tím prošla, ale neudělala jsem zkoušku, protože byl velmi těžký úřední jazyk, ve kterém byl sepsaný zákoník o soukromých bezpečnostních službách. Otázky byly záludné. Opakovala jsem to a učila jsem se... překládala jsem si slovíčka přes Google. I Timo mi říkal, že tomu nerozumí, a to je rodilý Fin. Já to ale nevzdala," přiznala pro eXtra.cz Dominika.

Dominika Gottová opouští Česko: Odtajnila své plány a proč ještě nemá práci

"Dala jsem si za cíl, že to dřív nebo později udělám. A 29. prosince, koncem minulého roku, jsem tu zkoušku velmi úspěšně složila. Řekla jsem si, že si najdu práci, ale pak jsem si uvědomila, že budu potřeboval 21. ledna dovolenou, abych mohla do Prahy a nevypadalo by to dobře, nastoupit do nového zaměstnání a říct si o dovolenou. Budu si tak práci v security hledat, až se vrátím," dodala nejstarší z Gottových dcer

Zpověď

Otevřená zpověď Dominiky Gottové: Životní mizérie a znovunalezené štěstí

Hudební plány

Dominika, která nedávno vydala píseň Pro Tebe, kterou vytvořila společně s italským zpěvákem Gabrielem Grillottim, svým počinem mnoho lidí překvapila a některým možná snad i vyrazila dech. Přesto se ale dát na hudební dráhu po vzoru svého otce a manžela nechystá. "To záleží, jestli mi někdo nabídne něco obdobného. Záleží, jestli to bude možné skloubit s prací. Teď zpočátku nebudu moct nikam lítat. Budu mít maximálně dva tři dny volna. Z vlastní iniciativy bych v tom nepokračovala," říká Dominika, která tvrdí, že dnes by její píseň už nebyla plná smutku, ale štěstí.

Reakce na písničku byly více než rozporuplné, co na ně vlastně říká? "Já jsem neměla čas se podívat na komentáře. Na to budu mít čas až v Helsinkách," tvrdí bývalá blondýnka. "Bála jsem se reakcí. Na druhou stranu, ať budou reakce jakékoliv, tak se mě to netýká. Jak nejsem pod drobnohledem, protože si žiju nenápadný život v Helsinkách, tak se mi nemůže stát, že by mi někdo vzteky plivnul do talíře v restauraci," směje se potutelně.

+ Další 3 fotografie