• 11/02/2023
  • Podle wizewebsite
  • 371 Pohledy

Jak zachránit manželství, jste-li v něm dlouho nespokojeni<

Jak zachránit manželství, jste-li v něm dlouho nespokojeni

Pokud vám na druhém stále ještě záleží, pak se pokuste vztah oživit a zachránit. Podle koučky Karen Finnové vám k tomu může pomoci i následujících šest věcí.

1. Naplánujte si společný zážitek

Společný zážitek je jedna z nejlepších možností, jak obnovit vztah. Naplánujte tedy cokoli, co máte oba rádi. Někdy postačí pouze společná večeře v oblíbené restauraci, jindy koncert oblíbené skupiny či prima víkend někde, kde už jste spolu byli anebo kam jste se spolu chtěli podívat, ale zatím jste to nestihli. Řešením může být i dovolená na vysněném místě či společný adrenalinový zážitek.

Je ale důležité, aby to nebyla od jednoho z partnerů pouhá oběť, aby si to skutečně oba užili, uvádí na svých stránkách odbornice.

2. Naučte se společně něco nového

Jak zachránit manželství, jste-li v něm dlouho nespokojeni

Společné učení nových věcí funguje stejně dobře jako společné zážitky. Jde jen o to nalézt činnost či aktivitu, která bude bavit oba a opět nebude pro jednoho z nich trápení.

Některé páry se tak rozhodnou chodit do tanečních, jiní si zaplatí kurz přežití či potápění, další absolvují pobyt u moře s jógou a meditací.

3. Obnovte staré sny

Oživte staré sny, po kterých jste kdysi toužili a po čase na ně zapomněli. Přestože si je stále nebudete moci splnit, můžete je zkusit naplánovat a vymyslet věci, které vám mohou pomoci v jejich realizaci. Někdy není tak důležitá samotná realizace, jako spíš obnovené snění.

4. Opět se na sebe napojte

Zkuste zapomenout na vše špatné, co se mezi vámi stalo, i na veškerou apatii, kterou vůči sobě máte. Začněte se opět o sebe zajímat. Zkuste si vzpomenout na všechny funkční věci, které jste sdíleli v době, kdy jste se skutečně milovali.

5. Buďte k sobě otevření

Zkuste spolu opět otevřeně mluvit. Sdílejte se svým partnerem své myšlenky, pocity i přání. Naslouchejte mu a neodmítejte hned vše bez toho, abyste to alespoň zkusili.

6. Obrňte se trpělivostí

Toužíte-li po změně, mějte na mysli, že to obvykle nepůjde ze dne na den. Vše potřebuje svůj čas. Důležité je obrnit se trpělivostí a nic nevzdávat při prvním neúspěchu.

Cílem není dosáhnout okamžité změny, ale toho, abyste začali o vztahu přemýšlet a společně našli cestu, jak na něm začít pracovat, abyste v něm byli opět šťastní a spokojení.

yknivoNumanzeSaNyknalC