• 26/01/2023
  • Podle wizewebsite
  • 492 Pohledy

Primátorův náměstek Hlubuček se oženil! Po 17 letech si ve Španělsku vzal partnera Jirku<

PředchozíDalší29. dubna 2021●14:19Sdílej:

Zpětna

Radostnou novinu oznámil na sociálních sítích náměstek pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Petr Hlubuček (STAN). V sobotu se oženil se svým partnerem Jirkou, s nímž tvoří pár už 17 let. Vzali se v Marbelle na jihu Španělska. „Vedla nás k tomu nejenom láska, ale i jistoty, které takový vztah partnerům vzájemně poskytuje,“ řekl Blesku Hlubuček. S oznámením přišel v den, kdy poslanci ve Sněmovně debatují o navrhovaném uzákonění manželství stejnopohlavních párů.

„S Jirkou jsme se vzali. Před pár dny v katolickém Španělsku, kde možnost stejnopohlavních sňatků existuje již řadu let. Zrovna jako v mnoha jiných západních zemích. Máme to štěstí, že naše rodinné vazby nám to ve Španělsku umožňují,“ napsal Hlubuček na Facebook a přidal fotografii ze svatebního dne, na níž je zvěčněn se svým partnerem Jirkou, oba v oblecích a s motýlky.

Šlechtová se chce vdávat, Okamura hrozí skokem z okna: Sněmovna dala šanci sňatkům homosexuálů

Pro Blesk pak uvedl, že svatba proběhla v sobotu 24. dubna ve městě Marbella na jihu Španělska. Tam jsou sňatky stejnopohlavních párů legální už od roku 2005. S parnerem spolu žijí už 17 let. „Nemohli jsme se dočkat schválení manželství pro všechny v České republice. Vedla nás k tomu nejenom láska, ale i jistoty, které takový vztah partnerům vzájemně poskytuje,“ vysvětlil Hlubuček, proč se rozhodli do toho „praštit“.

Primátorův náměstek Hlubuček se oženil! Po 17 letech si ve Španělsku vzal partnera Jirku

S oznámením přispěchal právě v den, kdy se poslanci vrátili k úvodní debatě o navrhovaném uzákonění manželství pro homosexuální páry. „Spoustě lidí by tento návrh umožnil například nabývat společné jmění, dědit po sobě, mít nárok na vdovecký důchod, mít zákonný den volna v den svatby, vzít se na jakékoliv radnici v republice, přiosvojit si dítě partnera a mnohé další. Prostě věci, které jsou pro heterosexuální páry zcela normální,“ nechal se slyšet náměstek s tím, že si přeje, aby všichni měli stejná práva a povinnosti.

Fotogalerie10fotografiíPetr Hlubuček.Autor: David Zima

Autor:pomSdílej:

Témata

Facebook, Česko, Starostové a nezávislí, Španělsko, Zdeněk Hřib, Poslanecká sněmovna ČR, Petr Hlubuček, láska, Česká pirátská strana, manželství, vztah, Marbella

Máte k článku podnět nebo připomínku?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY„Handlování“ s vakcínami: Praha za Modernu z jiných krajů dostala z... „Vláda zaspala,“ ozývá se z Prahy: Magistrát spouští informační web... Situace se nelepší. Nechte pracovat zaměstnance co nejvíce z domu, ... Tvoříme jeden celek! Hřib s Peckovou nechtějí omezení pohybu mezi P... 5 tipů, jak si v novém roce sestavit vlastní spořicí plán (a držet ...REKLAMA DOPORUČUJEME