• 30/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 436 Pohledy

Monika Babišová se zapojila do kampaně. „Severočeský kraj, moje srdcová záležitost. Jsem pyšná na manžela“<

Monika Babišová, manželka předsedy české vlády Andreje Babiše (ANO), se zapojuje do kampaně svého muže. Zatímco během epidemie koronaviru na svém instagramovém účtu nepublikovala téměř žádné fotografie z politiky, za poslední dva týdny jich v souvislosti s prací svého manžela zveřejnila hned sedm.

Babišová má na svém instagramovém profilu poměrně velký dosah, sleduje ji totiž 30,8 tisíc uživatelů. První fotografii z politiky umístila na sociální síť po dlouhé době 22. září, kdy byla se svým manželem na návštěvě Budapešti. K ní napsala, že je na svého muže pyšná. „Čtvrtý demografický summit v Budapešti. Jsem pyšná na skvělý projev mého manžela. Dozvěděla jsem se tolik zajímavých informací, až je mi z toho úzko,“ napsala dojemně manželka premiéra.

Poté se s mužem vydala na dvoudenní návštěvu Slovinska, kde se tento týden konalo neformální zasedání Evropské rady a naposledy publikovala fotografii podporující svého manžela ve čtvrtek ráno. „Severočeský kraj je prostě moje srdcová záležitost,“ napsala Babišová k fotografii se svým mužem.

Zřejmě tím měla na mysli Ústecký kraj, Severočeský kraj totiž v České republice již řadu let neexistuje. Právě v Ústeckém kraji kandiduje již v pátečních volbách Andrej Babiš.

Monika Babišová se zapojila do kampaně. „Severočeský kraj, moje srdcová záležitost. Jsem pyšná na manžela“

Svou manželku voličům ukazuje také přímo Babiš. Ten ji vzal k pomníku Přemysla Oráče, kde s ní společně s jejich pudlem natočil emotivní video mimo jiné o historii.

Monika Babišová je na Instagramu populární, za své počínání na této sociální síti sklidila ale i silnou kritiku, a to třeba za vánoční večírek v roce 2019 u Babišových doma. Na něm si který si Monika Babišová oblékla uvolněný kostým „paní Santa Clausové“ a její dlouhodobý kamarád – zahradník, florista a bytový designér s nímž se Babišová často nechává fotit na sociálních sítích, Ivan Šablatúra – přišel v kostýmu kardinála. Několik fotografií z večírku se pak ocitlo na sociálních sítích. Opravdový problém pak nastal poté, co Šablatúra jednu z fotografií komentoval slovy: „My se bavíme na večírku a chudoba u počítače na fotkách. Myslím, že všechno v pořádku.“

Poté, co se nad zahradníkovým výrokem začali pohoršovat nejenom lidé na sociálních sítích, začala o večírku psát i některá společenská média, na sebe nenechala reakce předsedy vlády dlouho čekat. Andrej Babiš se pustil do floristy s tím, že zneužívá jeho manželku pro svůj prospěch. „Není to v pořádku. Pan Šablatúra je arogantní hlupák a píše nesmysly, které zásadně odsuzuji. Zneužil moji paní ke své reklamě,“ napsal Babiš serveru Blesk Zprávy. Babišová dodala, že šlo ze Šablatúrovy strany o zcela zbytečnou reakci, kterou zřejmě moc nedomyslel.

Sám Šablatúra se později omluvil s tím, se nechal vyprovokovat „zlým“ útokem konkrétního uživatele sociální sítě. „Rád bych se omluvil za tu hloupou a zbytečnou větu, kterou jsem napsal na Instagram. Teď mě to mrzí, protože jsem se nechtěl dotknout nikoho dalšího,“ uvedl podle Blesku. Nyní už jsou profily Babišové i Šablatúry pro veřejnost uzamčené.