• 04/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 426 Pohledy

Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku kulturistiky chodí o berlích Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku kulturistiky chodí o berlích<

Osminásobný Mr. Olympia Ronnie Coleman ve svých začátcích ani netušil, co tento titul znamená. Dlouhý čas ho trápila chudoba a na soutěžní cvičení se nechal namluvit hlavně proto, že dostal vstup do posilovny zdarma.

V průběhu 90. let se z něj stal mimořádně úspěšný kulturista, ale nadále pracoval jako policista. Jednou se však dostal do problémů se zákonem a skončil ve vazbě.

Vrásky na čele mu udělala i žena, která ho za darování spermií tahala po soudech. Nejvíce peněz však vyhodil za operace v důsledku vážných potíží s páteří, které si přivodil dlouholetým zvedáním těžkých vah, přičemž skončil o berlích.

V tomto článku si přečteš:

Pracoval už jako 9letý

Matka Ronnieho Colemana tvrdě dřela, aby uživila své děti. Těžkou práci proto od dětství vnímal jako něco, co je nezbytné – a podobně přistupoval i ke svému tréninku v posilovně. „Když mi bylo devět let, rozhodl jsem se, že chci získat nějaké zaměstnání a vydělat si vlastní peníze,“ napsal kulturista ve své knize Yeah Buddy! My Incredible Story podle fitnes webu The Barbell.

I když byl ještě dítě, podařilo se mu přemluvit majitele jednoho obchodu, aby mu dovolil dělat alespoň pomocné práce. O tři roky nato začal každé léto sekat bavlnu a později se zaměstnal v restauraci.

Nedělal to proto, že musel, ale jednoduše si práci užíval a považoval ji za „požehnání“. Od střední školy si podle vlastních slov zamiloval sport, plavání a rybaření. Na ryby prý už jako teenager chodil každý den, prozradil přes svůj youtubový kanál. Jak vidno z jeho pozdějších videí, toto hobby mu zůstalo i na stará kolena – zjevně nejen pro vysoký obsah bílkovin v rybách.

Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku kulturistiky chodí o berlích Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku kulturistiky chodí o berlích

Ronnie Coleman a jeho účes z mládí

Pracovník v pizzerii, policista a kulturista

Přestože vystudoval univerzitu s vyznamenáním a snažil se zaměstnat jako účetní, nikde ho nechtěli přijmout, protože neměl žádné zkušenosti. Jelikož potřeboval z něčeho žít, zaměstnal se v síti pizzerií Domino, kde pracoval zhruba 2 a půl roku a každý den se stravoval nezdravou pizzou.

Pro vysokoškolsky vzdělaného člověka byla nekvalifikovaná práce zklamáním. Právě toto náročné období, během kterého podle vlastních slov zažil i ponižování ze strany zákazníků, ho motivovalo při pozdějších trénincích.

K práci policisty se v roce 1989 prý dostal díky tomu, že od něj nepožadovali žádné předešlé zkušenosti. Během služby v policejním sboru se začal naplno věnovat kulturistice. Zpočátku na budování svalové hmoty využíval policejní tělocvičnu, ale ta jeho masivnímu tělu přestala v určitém bodě postačovat. S prací policisty odmítal seknout i v době, kdy měl za sebou první vítězství na soutěži Mr. Olympia. Jako důvod uvedl, že svou práci zkrátka miluje. Sbor nadobro opustil až v letech 2003 až 2004.

Ronnie Coleman řeší případ domácího násilí

„Posilka“ zdarma? Dej sem!

Majitel tělocvičny Metroflex v Arlingtonu viděl v Colemanovi potenciál. Řekl mu, ať se vykašle na policejní posilovnu, a nabídl mu, že u něj může cvičit bez poplatků. Coleman tvrdí, že v té době byl chudý a permanentku do posilovny zdarma prostě nemohl odmítnout. Když mu tehdy řekli, že by se svou postavou mohl jednoho dne skončit jako Mr. Olympia, vůbec netušil, že takový titul existuje.

Článek pro předplatitele REFRESHER+65% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ klubu. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.65% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ komunity. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.PŘIDEJ SE K PŘEDPLATITELŮMUŽ MÁM PŘEDPLATNÉ: PŘIHLÁSIT SEnebo Odemkni článek přes SMSPošli SMS na 90211 s textem CLANEK 104280 a dočti tento článek.Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

Upozornit na chybu.Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět. Zdroj: thebarbell.com, com.au, Youtube/Ronnie Coleman, dallasnews.com, fitnessvolt.com, dallasnews.com, nbcdfw.com, mcclatchydc.com, republicworld.comNáhledový obrázek: IG/Ronnie Coleman, Netflix