• 31/07/2022
  • Podle wizewebsite
  • 583 Pohledy

Královské lásky: Dokonalý pár William a Kate. Opravdu?<

Článek

Poznali se na univerzitě a chvíli trvalo, než se z kamarádů stali partnery. Dnes jsou partnery i kamarády. A patří k nejoblíbenějším párům královské rodiny. Mají všechno, od každé royal dvojice něco.

Dnes slaví princ William 39. narozeniny. Jeho milující žena Kate (39) a jejich tři děti mu určitě připraví báječnou oslavu. A vy se pojďte s námi podívat blíže na další královskou lásku.

Kate a William slaví hliněnou svatbu. Málem si ano neřekli!

Manželské top momenty? William s Kate slaví 10 let od svatby

2001–2005: Vysokoškolská láska

Starší syn prince Charlese (72) a princezny Diany (†36) si po střední škole jako mnoho mladých Britů vzal tzv. gap year (roční přestávku ve studiu) a poté v roce 2001 nastoupil na Univerzitu v St. Andrews ve Skotsku, kde studoval dějiny umění a posléze zeměpis. Stejnou školu navštěvovala i dívka z neurozené rodiny Middletonů – Kate.

Usměvavá brunetka nejprve okouzlila následníka britského trůnu během charitativní módní přehlídky, stali se kamarády, spolubydlícími a nakonec se do sebe zamilovali.

2007: Problémy v ráji

Poprvé se spolu objevili jako pár během lyžařské dovolené v roce 2004 a o rok později spolu slavili konec školy. V roce 2006 měli první oficiální veřejné „vystoupení“ a zdálo se, že nemůžou být šťastnější. Ale vysokoškolskou bezstarostnost vyměnili za dospěláckou realitu a nad rájem se začaly objevovat mraky...

Společného času bylo málo, William sloužil v armádě a i volno trávil spíš s chlapci z pluku než se svou milou. Dokonce se v roce 2007 rozešli. Po celou tu dobu musela Kate čelit opravdu intenzívnímu a nepříjemnému zájmu bulváru, který ji tituloval nelichotivou přezdívkou Waity Katie, tedy něco jako Kačka–Čekačka nebo Čekanka Kate. Dvacetiletá dívka těžce zakusila na vlastní kůži, co to znamená, když si na vás bulvár chce za každou cenu smlsnout. A rozhodně měla s médii a zájmem veřejnosti méně zkušeností, než například partnerka prince Harryho Meghan (39).

Princ si ale nakonec ujasnil priority a po pár měsících vztah obnovili.

2010: Zásnuby

Královské lásky: Dokonalý pár William a Kate. Opravdu?

O pár let později se princ rozhodl, že je čas posunout jejich vztah dál a naplánoval romantické zásnuby na dovolené v Keni. Navlékl své vyvolené prsten po mamince a začala se plánovat veselka.

2011: Svatba století

Jejich svatbu prožívala celá Británie a sledovaly ji miliony lidí. Všechny zajímalo, kdo bude mezi hosty, jaké šaty nevěsta zvolí a jestli dojde k nějakému faux pas. Někdo se dojímal, když princ Harry (36) jako svědek pošeptal Williamovi, který stál ke kráčející nevěstě zády, že vypadá nádherně. Jiní se zaměřili na zadek Katiny svědkyně, její sestry Pippy (37).

2013–2018: Rodina se rozšiřuje

Dnes jsou pětičlenná rodina a ač mají samozřejmě k dispozici chůvy, snaží se s Georgem (7), Charlotte (6) a Louisem (3) trávit maximum času. Poslední rok jim v tom dost pomohl, protože se jich netýkaly zahraniční pracovní cesty.

Kate je známa tím, že ráda fotí svou rodinu, s dětmi vaří a snaží se jim dopřát co nejnormálnější dětství. A když se chovají jako děti a vypláznou jazyk na fotografy? Zasměje se.

2019-2021: Jejich pouto je pevnější

Co zásadního se dělo v posledních letech? Vyvažovali bouřku kolem Harryho a Meghan, podporovali zdravotníky v první linii boje proti covid-19, online komunikovali jak pracovně, tak i s rodinou, a dětem nahradili učitele. Ponorka u nich nenastala, posílili pouto jako partneři i pracovní tým.

Dokonalý královský pár?

Někdy to vypadá, že jsou bezchybní. Experti na řeč těla, kteří s oblibou zkoumají chování královských na veřejnosti, říkají, že od tohoto páru se skandálu nedočkáme. Hluboce se milují a umí chodit v královských botách. Vzali se z velké lásky a sdílí stejné hodnoty i smysl pro humor. Ten Katin je prý trochu nezbedný.

Chápou svoji roli i jaká je jejich úloha směrem k veřejnosti. Během plnění pracovních povinností jsou uvolnění, usměvaví, pohodoví. Neperou na veřejnosti špinavé prádlo a nedávají kontroverzní rozhovory. Mají samozřejmě oblasti, kterým se věnují a kde maximálně pomáhají, ale ctí pravidlo královské rodiny osobní názory a pohledy na politické nebo sociální otázky neventilovat.

Jejich vztah funguje i proto, že jsou rovnocennými partnery. A Katina rodina je stejně důležitá jako ta Williamova. Kdo se v minulosti přivdal nebo přiženil mezi královské, byl často odstřižen. Jiná rodina než ta z Windsoru, jakoby neexistovala. To se v jejich případě nestalo.

A ač Kate nepochází z urozeného aristokratického prostředí, působí, jakoby se pro život u dvora narodila. Už před svatbou věděla, co život královských obnáší, a aby si byla ještě jistější, zajistila pro ni královna Alžběta (95) „školení“. Kate se učila i takové drobnosti jako elegantní vystoupení z auta. Navíc se stala mistryní v tom, jak se oblékat šik a zároveň ctít protokol, a platí za módní ikonu. A tou rozhodně během dospívání nebyla.

Královské lásky: Alžběta II. a Philip

Výročí Meghan a Harryho. Když si královští berou neurozené

Před pár týdny oplakali Williamova dědečka, milovaného prince Philipa (†99), který byl respektovanou hlavou rodiny. A ten, kdysi poté, co se William a Kate dali dohromady po krátkém rozchodu, řekl královně: „Díky bohu, že se jí nevzdal.“ Moudrý muž.

Jaká je královská láska princezny Eugenie a jejího Jacka?

ynezorPumanzeSaNyknalC