• 24/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 478 Pohledy

K vánočním tramvajím se přidalo i popelářské auto - Metro.cz<

Vůbec poprvé do ulic Prahy vyjíždí vánočně laděný popelářský vůz. Konkrétně se jedná o vůz značky Mercedes-Benz 1830 GL na CNG. Pražané i návštěvníci metropole se s ním budou setkávat až do 3. ledna 2022.

Svozová trasa večerní směny, která začíná přibližně od 19:00, protíná Nové Město, Malou Stranu a Hradčany. „Mezi nejatraktivnější ulice celé trasy patří například Národní třída, Náměstí republiky, Jindřišská, Smetanovo nábřeží, Karmelitská nebo ulice na Kampě. Věřím, že pro lovce zajímavých nočních fotek bude atraktivní přejezd přes Čechův most, kdy lze do kompozice fotografie zahrnout i pohled na Prahu,“ vyjmenovává ty nejhezčí lokality na celé 80kilometrové trase tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Vánočně vyzdobený popelářský vůz má zázemí v areálu malešického zařízení na energetické zpracování odpadu (ZEVO), kam také bude svážet všechen směsný odpad. Denně ho sveze zhruba 15 tun.

K vánočním tramvajím se přidalo i popelářské auto - Metro.cz

Posádku tvoří standardně řidič a tři popeláři. „Speciální vánoční uniformy jsme nezvažovali. Posádka bude mít standardní pracovní oděv,“ říká Mana a dodává: „Vánoční popelářský vůz bude nasazen i během ranní směny na svoz tříděného odpadu. Tato trasa bude dlouhá asi 70 kilometrů a finální destinací budou třídicí linky v metropoli.