• 13/03/2023
  • Podle wizewebsite
  • 351 Pohledy

Adidas, Gucci i Rolex. Celníci zabavili v Sapě padělky za 14 milionů<

PředchozíDalší21. července 2017●12:35Sdílej:

Zpětna

Devět tisíc padělků zabavili celníci ve středu při prohlídce tržnice Sapa. Šlo o napodobeniny značkového oblečení, kožené galanterie a obuvi, ale také parfémů, brýlí i hodinek. Kdyby se všechno zboží prodalo, majitelům ochranných známek by vznikla škoda ve výši 14 milionů korun.

Zabavené padělky nesly loga světových výrobců jako Adidas, Gucci, Ray-Ban nebo Rolex. Taktikou nepoctivých trhovců bývá podle mluvčí celního úřadu Ivany Kurkové nenabízet padělky k prodeji přímo na pultech stánků.

„Vytipovávají si své potencionální zákazníky, osloví je s nabídkou ke koupi ‚zaručeně značkového zboží‘ a odvedou je do své tajné skrýše,“ popsala mluvčí celníků. Padělky trhovci často ukrývají za dvojitou stěnou stánku, plentou nebo za zrcadlem.

Uklízečku ulic v Praze 7 okradli. Lidé jí za den poslali 18 tisíc

Adidas, Gucci i Rolex. Celníci zabavili v Sapě padělky za 14 milionů

Od začátku roku provedli pražští celníci v tržnicích více než 30 kontrol a zajistili téměř 90 tisíc kusů nejrůznějších falzifikátů. V těchto případech by škoda majitelů ochranných známek byla více než 97 milionů korun.

Podívejte se na fotky z razie:

Fotogalerie11fotografiíV Sapě celníci zabavili padělky za 14 milionů korun.Autor: Celní správa České republikyAutor:EfoSdílej:

Témata

padělky, kontrola, tržnice, sapa, napodobenina, Praha

Máte k článku podnět nebo připomínku?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYCentrum Radotína se změní: Plánují novou radnici, byty, obchodní tř... Nábřeží Edvarda Beneše zcela v novém: Odlehčí přeplněné náplavce Na... Z Holešovic na kole podél řeky do zoo: Část náplavky v Praze 7 ožíváTramvaj z Prahy do středních Čech? Jen návrh, bez dotací to ani nep... 5 tipů, jak si v novém roce sestavit vlastní spořicí plán (a držet ...REKLAMA DOPORUČUJEME