• 21/11/2022
  • Podle wizewebsite
  • 475 Pohledy

Babiš chce třetí dávku po pěti měsících pro všechny bez rozdílu věku<

Babiš chce třetí dávku po pěti měsících pro všechny bez rozdílu věku

Nyní mohou lidé starší 55 let dostat posilující dávku pět měsíců po dokončeném očkování a ostatní lidé až po šesti měsících. Od 20. prosince se má podle dřívějších vyjádření Babiše odstup mezi dokončeným očkováním a posilující dávkou zkrátit pro všechny lidi ve věku nad 50 let. Lidé očkovaní jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson mají nárok na posilující dávku už po dvou měsících.

Zkrácení lhůty pro přeočkování pro všechny lidi je podle Babiše potřebné kvůli šíření varianty koronaviru omikron. „Podle některých studií proti ní představuje třetí dávka vyšší míru ochrany. V Praze jsou navíc aktuálně nevyužitá očkovací centra, proto si myslím, že bychom to mohli a měli zrealizovat rychle,“ napsal.

Po pěti měsících se budou moct očkovat třetí dávkou i lidé nad 50 letKoronavirus

„Jde to. Jednotlivé evropské státy to mají v kompetenci a taky k tomu přistupují různě,“ uvedl ke zkrácení odstupu mezi očkováním a posilující dávkou.

Babiš chce třetí dávku po pěti měsících pro všechny bez rozdílu věku

Informace o podávání posilujících dávek vakcín proti covidu-19 chce český premiér v demisi probrat na čtvrtečním summitu Evropské unie s ostatními prezidenty a premiéry členských zemí EU. Řekl to dnes novinářům.

V Thomayerově nemocnici začalo očkování dětíDomácí

V pátek v 11:00 již prezident Miloš Zeman jmenuje novou vládu koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN), kterou povede předseda ODS Petr Fiala. Nový kabinet pak odpoledne poprvé zasedne. Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) již dříve apeloval na všechny očkované, aby se nechali přeočkovat posilující dávkou.

V rozhovoru s ČTK na začátku prosince uvedl, že do jara příštího roku, kdy může hrozit další vlna epidemie covidu-19, by měli mít všichni očkovaní posilující dávku.

Další informace o koronaviru
Koronavirus a Česko: Mapa nakažených a hospitalizovaných v obcích a městech
Třetí dávka: Kde se registrovat a kam se jít očkovat
Očkování: Počty a ochrana
Vývoj hospitalizovaných v ČR
Omikron: Možná rizika, symptomy a účinnost vakcín
Aktuální opatření: respirátory, testování, služby, karanténa
Co je chřipcovid: Souběh chřipky a covidu představuje nebezpečí
Jak zjistit, zda máte protilátky
Pozitivní i bez testu a čipování lidí. Co jsou nejrozšířenější dezinformace o covidu?
Jak si nesplést běžné nachlazení s koronavirem
Virus zaútočil, když klesla vzdušná vlhkost, zjistil vědec
yknivoNumanzeSaNyknalC