• 31/01/2023
  • Podle wizewebsite
  • 411 Pohledy

Oblečení pro nastávající maminky: pozor si dejte na materiál i tkaničky<

Jakkoliv v běžném životě nepatříte k ženám vyznávajícím svou lásku ke všemu přírodnímu, v těhotenství byste měla. Alespoň co se oblečení týče.

Pleť je citlivější, náchylnější k různým ekzémům, zároveň s rostoucím bříškem a únavou se budete více potit. Úplným tabu by pro vás měly být silonové podkolenky. Nejenže nesajou, ale navíc přispívají k rozvoji postrachu žen v očekávání – křečových žil.

Má bříško i váš partner? Zde najdete rady, jak ho vhodným oblečením zamaskujete

Přestože je to investice časově pomíjivá, nešetřete na spodním prádle. Kvalitní těhotenská podprsenka a kalhotky mohou pomoci zabránit vzniku strií.

Speciální kapitolou jsou pak boty. Měly by být pohodlné, vzdušné, na nižším širším podpatku či klínu. Určitě si je vyzkoušejte předem, není výjimkou, že si těhotné musí kupovat boty o půl až číslo větší (většinou je to vratný stav). A pozor na tkaničky. Čím větší bříško je, tím více se při každém šňěrování budete cítit jako potápěč v akci.

Velké díky od budoucích maminek by mělo jít na adresu těch módních tvůrců, kteří na scénu vrátili tuniky a zavinovací šaty. Nejen že sluší, ale jsou k dostání i v civilních sekcích obchodů.

čtenářky napsaly a radí

Jana Sequensová: Všem nastávajícím maminkám přeji zdravé potomkyJako relativně zkušená "letní" těhulka - v červenci očekávám narození našeho již třetího letního dítěte - bych se chtěla podělit o dva postřehy:1. Letošní móda volných tunik přeje letním těhulkám jako nikdy - tuniky najdete téměř ve všech kamenných obchodech a výběrových second handech. Ačkoliv jsou určené pro netěhotné, břicho se do nich většinou pohodlně vejde. Obohatila jsem takto svůj za léta nastřádaný těhotenský šatník o několik pěkných kousků z Tatumu, Marks Spencer a Promodu.2. V přehledu těhotenské módy by určitě neměl zůstat stranou tuzemský výrobce sportovní módy Litex. Kromě těhotenských leggins v nejrůznějších barvách a délkách nabízí také klasickou těhotenskou módu a slušivé těhotenské plavky. Musím říci, že jejich těhotenské kalhoty mi sedí dokonce lépe než kalhoty od takového přeborníka na těhotenskou módu jako je Tveret (mám dvoje, takže mohu porovnat). Zboží Litexu najdete na mnoha webových stránkách s těhotenskou módou, ale lepší je podívat se na katalog přímo na stranách výrobce www.litex.cz.

Petra Hůlová: Třeba moje zkušenost pomůže i ostatním budoucím maminkámMám velmi pozitivní zkušenost s internetovým obchodem www.tehotne.cz, kde nabízejí cenově dostupnou módu pro těhotné, džíny, laclové kalhoty, ale i elegantní kalhoty a kostýmy. Samozřejmostí je velký výběr šatů, sukní, tunik, triček, nočních košilí, tepláků, svetrů, mikin... většinu využije i kojící maminka - zavinovací střih šatů a tunik. Bezproblémová byla i výměna za jinou velikost, v každé zásilce je malá pozornost.

Oblečení pro nastávající maminky: pozor si dejte na materiál i tkaničky

Michala: Přeji houfy čtenářekJsem právě těhotná a procházím různé internetové obchůdky a také jsem jeden pěkný objevila - www.mimishop.cz pro ty, co stále shánějí, mají tam mimo jiné nádherné svetry za velmi příznivé ceny.

Těhotná móda na internetu

Co neseženete v kamenných obchodech, to si můžete vybrat doma, pohodlně a online. Na některých adresách najdete i "vzpomínky na minulost", třeba hořčicově žluté montérky zvané krtečky, ale nevzdávejte se – praktické i hezké věci za rozumnou cenu tam jsou.

www.funmum.com Jeden z nejlépe vybavených obchodů vůbec. Je ale zahraniční, takže počítejte s platbou v eurech nebo dolarech. Výběr, který tam najdete, je neskutečný a oblečou se i milovnice originální módy. Maminka, která nám tuto adresu doporučila, se několika dobře zvolenými kousky oblékla na celé těhotenství – na pracovní schůzky i volný čas.

www.mamas-world.com České stránky s běžnou těhotenskou módou. Například trička s dlouhým rukávem tady pořídíte od 590 do 1 200 Kč. Na své si tu přijdou i sportovní zákaznice, v nabídce jsou sportovní trička, mikiny i tepláky.

www.annaviktorie.cz/maternity-line/ Internetové stránky kamenného obchodu, který prodává řady těhotenského oblečení značek Noppies, Belly Button, Boob Design a Esprit. Online můžete nakoupit pouze poslední z nich. Je to móda z kategorie dražších.

www.tveret.cz Móda, plavky, prádlo – na těchto stránkách najdete vše včetně triček vhodných pro kojící matky. Jsou tam zajímavé slevové nabídky. Jinak džíny nabízejí za cenu kolem 1 700 Kč, trika kolem tisíce, zavinovací svetry asi za 1 200 Kč. Plavky stojí v rozmezí od tisíce korun do dvou. Své kamenné obchody mají v Praze, Brně, Pardubicích a Liberci.

www.materskeobleceni.cz Na této adrese sídlí butik jménem Fanny, jehož nabídka potěší konzervativní maminky, které nechtějí svým stylem příliš provokovat. Některé kousky vypadají jako z dob našich maminek, ale při delším hledání objevíte užitečné a vděčné věci – třeba těhotenskou džínovou bundu za 1 500 Kč.

www.obleceniprotehotne.cz Levnější a poměrně nápaditá těhotenská móda. Košile za 670 Kč, šaty i kalhoty z nejrůznějších materiálů kolem osmi set korun... Nakoupíte tu i hygienické potřeby a spodní prádlo.

www.4mum.cz Obchod, který upřednostňuje aktuální kolekce českých a slovenských výrobců, kteří pracují s kvalitními materiály a jsou ochotni pro vás připravit oděv,na míru‘. V doplňující kategorii, kterou právě připravují, najdete kosmetiku pro těhotné a zdravotnické potřeby. Obchod prodává značky Babywalz, Bosman, C&A, C&A 9M, Camaeu, Clematis, H&M MAMA, Lindex, Promod, Reserved, Rialto a Saloos.