• 13/10/2022
  • Podle wizewebsite
  • 476 Pohledy

Generace Z na TikToku útočí na módu a styl mileniálů<

Generační válka mezi generací Z a mileniály na TikToku trvá už něco přes rok a vyprodukovala více než 8,5 milionu videí. Ročníky narozené mezi lety 1982 a polovinou devadesátých let se během té doby od mladší generace dozvěděli, že Harry Potter už dávno není cool, stejně jako avokádový toast a emotikon brečící smíchy. Nyní se ale generace Z naplno obula do trendu, na který mileniálové nedají dopustit – skinny džíny. Generace Z na TikToku útočí na módu a styl mileniálů Generace Z na TikToku útočí na módu a styl mileniálů

Ty přišly do módy v roce 2005 po módní přehlídce Diora a během dalších let si je oblíbily ultraštíhlé modelky i rockové hvězdy. Podle generace Z ale skinny džínům odzvonilo a mileniálové by si měli uvědomit, že jejich nošením zázračně neomládnou. Od ledna bylo na TikToku označeno více než 270 tisíc videí tagem #noskinnyjeans.O tom, že tyto džíny nevypadají zrovna lichotivě, se vyjádřil v rozhovoru pro Esquire i třiadvacetiletý model Lukka Sabbat. Několik uplatnění pro skinny džíny by ale generace Z přece jen měla. „Vyhoďte je, spalte nebo rozstříhejte!”, radí svým sledujícím uživatelka @momohkd.

Generace Z na TikToku útočí na módu a styl mileniálů

Někteří zacházejí tak daleko, že by údajně volili raději být bezdomovci, než nosit upnuté kalhoty.

Mileniálové pochopitelně útok mladší generace nenechávají bez odezvy. „Takže podle TikToku se během ročního lockdownu staly skinny džíny zastaralými a TOHLE je styl, který bychom bychom měli nosit? Jako bychom toho nazažili už tak dost.” Okomentovala svůj tweet jedna z vyznavaček evidentně old school trendu.

A proč generace Z skinny džíny tak nesnáší? Patrně to souvisí s odporem mladé generace ke kultu krásného těla. Skinny džíny jsou trendem, který je lichotivý zejména pro štíhlé vypracované figury. Generace Z tedy volí raději rovné střihy, boot cut nebo tzv. boyfriend jeans, neboť je vyznavačem rozmanitosti a svobody a vyrůstala v době, kdy módní přehlídky značek, jako je Versace, a obálky magazínů typu Vogue začaly okupovat plus size modelky, například Paloma Elsesser.

Nemluvíme tu ale jen o generační propasti. Karanténní éra pohodlnějším a volnějším stylům nahrává. V době, kdy většina lidí vychází z domu zásadně v teplákách, se málokdo souká do upnutých kalhot. Tomu odpovídají i data z průzkumu trhu výzkumné společnosti Edited. Prodej pánských džínů s volným střihem se oproti loňsku zvýšil o 15 %, u žen dokonce až o 97 %. Pokud ale nejste zrovna fandou zvonáčů, nemusíte zoufat. Podle generálního ředitele společnosti Levi's, Chipa Bergha, není pravděpodobné, že by skinny džíny zcela vyšly z módy, a to minimálně u žen. Pro ně totiž představují univerzální kus oblečení, který jednoduchou změnou vršku promění outfit z formálního na ležérní, odůvodnil Bergh v rozhovoru pro Business Insider. A jak je to s upnutými kalhotami u pánů? No, v jejich případě by možná změna stylu nebyla tak úplně od věci.

Pěšinku na střed!

Aby toho nebylo málo, kromě stylu oblékání odsuzuje generace Z i další trend mileniálů (pokud se o tom dá tak hovořit), a to je patka. Pěšinka by podle mladých trendsetterů měla být rozhodně vždy na středu. Protože jak uvádí @Lady-Gleep: „Nemyslím si, že existuje jediný člověk, který vypadá lépe s pěšinkou na straně, než na středu“.