• 08/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 445 Pohledy

Orbán dorazil do Ústeckého kraje, kde kandiduje Babiš. Hanba, křičeli demonstranti<

Orbán dorazil do Ústeckého kraje, kde kandiduje Babiš. Hanba, křičeli demonstranti

Předsedu maďarské vlády přijal Babiš už ve středu ráno v Kramářově vile v Praze. I tam byli demonstranti - zhruba dvě desítky lidí mimo jiné s vlajkami Evropské unie. Odpoledne pak premiéři dorazili společně do Ústí nad Labem, kde poobědvali.

Slavnostní oběd byl připraven na zámečku Větruše, kde hnutí ANO na začátku září startovalo svou volební kampaň. Orbán s Babišem se také sejdou v ústeckém divadle s příznivci a členy hnutí ANO.

Před Větruší na předsedy vlád čekalo několik lidí s transparenty. „Hanba,” křičeli, když Orbán s Babišem vystoupili z lanovky.

Ti skupinku přešli a vstoupili do restaurace. Na plánovanou společnou fotografii před zámečkem se tak nezastavili.

Babiš chce poslat kvůli uprchlíkům do Maďarska vojáky. Hlídali by plotDomácí

Orbán dorazil do Ústeckého kraje, kde kandiduje Babiš. Hanba, křičeli demonstranti

„My oba pány, kteří apelují na ty nejnižší pudy, vyvolávají nenávist a strach, celý den provázíme,” řekl jeden z organizátorů protestu Otakar van Gemund, který byl už před Kramářovou vilou při příjezdu Orbána do Prahy.

„Vnímám návštěvu Orbána jako předvolební akci a přímo jako provokaci populisticky-nacionalistického hnutí, které tady v Evropě řádí,” uvedl také aktivista.

Babiš byl v Maďarsku před týdnem

Babiš s Orbánem udržují dlouhodobě dobré vztahy a na řadu věcí mají podobné názory.

Minulý týden byl Babiš na dvoudenní návštěvě Maďarska, kde se zúčastnil demografického summitu. Premiéři tehdy společně kritizovali Evropskou unii, která podle nich dostatečně nebrání své hranice před ilegální migrací.

Orbán hodlá ignorovat výbor pro lidská právaZahraniční

Maďarský premiér je dlouhodobě ve sporu s mnoha unijními lídry, kterým vadí jeho styl vládnutí, jejž sám Orbán označuje za neliberální demokracii.

Kritici uvádějí, že maďarská vláda omezuje pluralitu médií, akademické svobody či činnost nevládních organizací. Orbán taková nařčení odmítá.

Koho volit do Sněmovny? Volební programy stran a hlavní témata politických debatVolby

Návštěva Orbána v České republice je oficiálně pracovní. Hlavními tématy jednání premiérů mají být hospodářská a průmyslová spolupráce, obrana, migrace a dopady pandemie covidu-19.

Večer přijme Orbána prezident Miloš Zeman v Lánech.

Babiš: Řešením pro vymírající Evropu je podpora rodin, ne migraceDomácíyknivoNumanzeSaNyknalC