• 19/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 425 Pohledy

Primark: Obchod ve kterém se vyplatí nakupovat, otevře po Praze prodejnu i v Brně<

Velké množství lidí by vám na otázku, ve kterém obchodě rádi kupují oblečení, odpovědělo: „V Primarku.“ Ten se však nenachází v České republice, a tak se za levnými nákupy, které tato značka nabízí, musíte vydat do zahraničí – především do Drážďan nebo Vídně. To se však letos změní. Tento irský módní řetězec otevře v květnu 2020 své prodejny také u nás. Jako první se prodejen Primark dočká Praha a následovat bude Brno.

Přečtěte si také

Co způsobuje zimní depresi a jak se s ní dá bojovat?

Co způsobuje zimní depresi a jak se s ní dá bojovat?

Nevíte, co je Primark? Určitě byste si ho měli zapamatovat

Primark je irský obchod s oblečením. Ten první byl otevřen již v roce 1969 v Dublinu. K dnešnímu dni je na světě víc než 350 poboček této značky a v nich zaměstnáno zhruba 70 000 lidí. Vzhledem k tomu, v jaké zemi byl obchod založen, je logické, že největší počet prodejen se nachází ve Velké Británii a v Irsku. Tyto státy doplňuje Španělsko.

Primark je u lidí oblíbený především díky tomu, že ví o módních a designových trendech. S těmi však nepřichází sám, ale inspiruje se jimi a následně prodává modely za přívětivé ceny.

Primark: Obchod ve kterém se vyplatí nakupovat, otevře po Praze prodejnu i v Brně

,,Zpráva o tom, že Primark bude v Praze, mne velmi potěšila. Ještě větší radost jako Moravačka mám z brněnské prodejny. Každý rok jsme si s kamarádkami udělaly výlet do Vídně, kde nakupujeme převážně oblečení pro děti. To se tam dá pořídit velmi levně oproti Česku. Tričko na dítě vyjde kolem 2 až 3 eur. A přiznám se, že kvalitu moc neřeším, protože děti rychle rostou,“ říká Kateřina ze Zlína, která je maminkou dvojčátek.

Po Praze se otevře Primark Brno

V České republice se aktuálně Primark nenachází, to se však v průběhu tohoto roku změní. Původně avizovaný termín na jaře 2020, kdy měla být otevřena pražská pobočka na Václavském náměstí, se kvůli byrokratickým průtahům posouvá na konec roku. Jak prohlásil Jose Luis Martinez de Larramendi, ředitel maloobchodu Primarku pro USA a střední a východní Evropu: „Od oznámení otevření první české prodejny Primark v Praze, ke kterému dojde koncem letošního roku, jsme plní očekávání hledali druhou lokaci, jež se stane součástí naší expanze v regionu. Brno, jakožto druhé největší město v Česku, nabízí skvělou příležitost, jak oslovit další zákazníky v Česku.“ Otevření prodejny Primark v Brně je naplánováno na rok 2022.

V roce 2022 by měla expanze pokračovat, a to do Bratislavy, díky čemuž se Slovensko stane 15. státem, ve kterém tato irská značka bude působit.

Otázkou je, jak si Primark oblíbí Češi, kteří nyní jezdí právě do Drážďan. Podle Tomáše Prouzy, prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu, u Čechů obchod uspěje v tom případě, že zachová srovnatelné ceny s těmi drážďanskými.

Co se v Primarku vyplatí nakupovat?

Primark je oblíbený především díky přívětivým cenám. V tomto obchodě si můžete koupit doplňky do domácnosti, kosmetiku, obuv, cukrovinky, a především již zmíněné oblečení, vyrobené z jednoduchých látek a materiálů. Právě jednoduchost je jedním z důvodů, proč Primark může nabídnout tak nízké ceny. Dalším je i to, že oblečení vyrábí levná pracovní síla v Asii, za což byl řetězec v minulosti kritizován.

Diskuze