• 30/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 598 Pohledy

Sezona pikniků je konečně tu. Pořiďte si praktický koš<

Sezona pikniků je konečně tu. Pořiďte si praktický koš

Možná si vybavíte ze starých černobílých filmů scény, kdy dvojice či rodinka sedí pod stromem v parku, pozoruje dění a uzobává při tom vybrané lahůdky.

I když tahle romantika na nějakou dobu téměř vymizela, v současnosti se pikniky vracejí na výsluní. Aby ne! Člověk při nich snadno zapomene na všechny možné starosti, načerpá sílu slunečních paprsků a prožije odpoledne se svými blízkými. Jak se na piknik vybavit?

Stolování v trávě

Ponechme nyní stranou, co budete podávat (i když je samozřejmé, že právě jídlo a pití jsou nezbytnou a velmi důležitou součástí povedeného pikniku), a zaměřme se na ostatní piknikové vybavení.

Na posezení v trávě potřebujete nejen samotné dobroty, ale také nádobí, na kterém je budete servírovat. A k tomu se skvěle hodí klasický piknikový koš (případně pikniková taška či batoh). Čím se liší od jiného zavazadla?

Především tím, že v něm již přímo najdete vše, co potřebujete – talířky, sklenice, příbory, ale také místo na lahev s vodou či vínem, často i ubrousky nebo piknikovou deku (záleží samozřejmě na velikosti a také ceně koše).

1. Cilio Bellagio, hnědý, od 1 199 Kč2. Rekl Piknikový koš proutěný, 2 osoby, od 1 099 Kč3. British Lavington Piknikový koš, 2 osoby, od 1 586 Kč4. Mivardi Jídelní termotaška CamoCODE, od 1 590 Kč5. Spokey Picnic Grain pikniková deka, od 220 Kč6. Insportline pikniková deka, 130 x 120 cm, od 189 Kč

Sezona pikniků je konečně tu. Pořiďte si praktický koš

Piknikové koše s nádobím jsou vybaveny buď plastovým servisem, nebo v případě těch luxusnějších klasickým ze skla a porcelánu. Některé modely mají také oddíl pro uchování potravin vybavený izolací, takže vaše svačina zůstane buď horká, nebo naopak studená.

Vše je navíc bezpečně uloženo tak, aby nedošlo při transportu k poškození. Nikdo nechce začínat piknik počítáním rozbitých sklenic a vybíráním střepů z polevy na dezertu…

Pokud chcete stolovat v trávě ze svého vlastního nádobí, k dostání jsou koše nevybavené, které mají k potřebným věcem pouze připravené úchytky (pozornost věnujte jejich rozvržení, abyste později nezjistili, že po naskládání servisu po babičce už v koši nezbyde místo na připravené pokrmy). Je tedy jen na vás, zda zvolíte piknikový koš s výbavou, nebo bez ní.

Košík, nebo batoh?

Při nákupu piknikového koše rozhoduje samozřejmě také jeho velikost. Jestliže chcete pořádat setkání v širší společnosti přátel (či rodinných příslušníků), vyplatí se pořídit koš pro 6 osob.

K posezení v rodinném kruhu vám nejspíš bude stačit piknikový koš pro 4 osoby, pro romantické setkání v trávě s partnerem či partnerkou pak piknikový koš pro dva.

1. BeNomad SEP118, od 1 799 Kč2. British Piknikový koš proutěný, 4 osoby, od 5 889 Kč3. Cilio Paradiso, modrošedý, od 2 399 Kč4. Cilio Laveno, tmavě hnědý, od 2 299 Kč5. Aesthetic Pikniková deka, 140 x 200 cm, od 1 338 Kč6. Spokey Picnic Tribe deka s popruhem, 140 x 180 cm, od 456 Kč7. Norfin Forssa Nfl, od 2 575 Kč

Pozornost věnujte při nákupu také materiálu, z něhož jsou piknikové koše vyrobeny. Klasikou je samozřejmě proutěný koš na piknik. Vypadá skvěle a díky robustnosti je v něm jídlo i nádobí v bezpečí.

Nicméně počítejte s tím, že může být (především při větším objemu) méně praktický na nošení – na dlouhé túry se příliš nehodí. Podobně jsou na tom i modely z ratanu nebo rákosu, které jsou však ve srovnání s piknikovým proutěným košem o něco dražší.

Na trhu najdete i koše z plastu nebo polyesteru. Ty jsou velmi lehké a k jejich přednostem rozhodně patří snadná údržba, odolnost a nižší cena. Nicméně pokud se vám líbí ona romantika začátku minulého století, pak vaše představy asi nenaplní.

Samostatnou kapitolu tvoří piknikové batohy. Ty oceníte především v případě, že s výbavou na posezení v trávě musíte ujít větší kus cesty. Také ty můžete pořídit buď s výbavou, nebo bez ní. Mimochodem, pokud kouzlu pikniků propadnou i vaše ratolesti, můžete jim pořídit vlastní dětský piknikový koš.

Tento článek podporuje službu Zboží.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC