• 02/03/2023
  • Podle wizewebsite
  • 371 Pohledy

Topmodelka Linda Vojtová byla příbuzná se Zlatou Adamovskou: Víme, jaké rodinné pouto je pojilo<

Letošní koncert sotva skončil, ale Linda Vojtová nezahálí a už připravuje další na rok 2016. „Cítím se skvěle. Jsem šťastná, že několikaměsíční práce dopadla dobře, divákům se koncert líbil a už teď se těším na další koncerty. Proto ani teď nepouštím dědovu hudbu z hlavy, přípravy na příští rok již totiž začaly,“ potěšila příjemnou zprávou všechny posluchače Vadima Petrova a milovníky vážné hudby obecně Vojtová.

„S každým rokem se naučíme něco nového a vypilováváme chybky. Ale týká se to spíš organizace než něčeho zásadního. Určitě chceme dál pořádat dědovy koncerty ve Smetanově síni Obecního domu. Každý rok také chceme představit novou skladbu, stejně jako letos,“ prozradila Linda.

V letošním roce si pro své posluchače Vadim Petrov přichystal vánoční překvapení právě v podobě nové symfonické básně Pražský hrad, kterou pro velký symfonický orchestr dokončil v roce 2015. Skladba je oslavou historie a impozantnosti Pražského hradu, symbolu národních dějin. Závěr je oslavným vyvrcholením české státnosti.

„Pokaždé, když slyším své skladby hrát, je to velice hezký pocit. Vždy jsem skládal hlavně pro lidi, a proto mi dělá velkou radost, že se jim moje hudba líbí,“ dojatě komentoval letošní koncert Vadim Petrov. Sám už ale před publikem hrát nechce. „Tuto krásnou činnost jsem již dávno přenechal mladším muzikantům. Na klavír si hraju už jen doma pro své potěšení,“ svěřil.

Topmodelka Linda Vojtová byla příbuzná se Zlatou Adamovskou: Víme, jaké rodinné pouto je pojilo

Kromě věrných milovníků hudby tohoto slavného velikána usedl v hledišti nespočet žáků a kolegů Vadima Petrova, ale také přátelé topmodelky Lindy Vojtové, například i Taťána Kuchařová (34). „Pan Petrov je úžasný umělec, nad jehož celoživotní tvorbou smekám. Je obdivuhodný. Všechna čest ale patří i Lindě. Jak ona, tak její maminka dělají to, co by měli pro své rodiče a prarodiče dělat všichni úplně automaticky,“ projevila i svůj zájem o seniory Táňa, která se pomoci starým lidem věnuje prostřednictvím své nadace.

Svého bývalého tchána přišla pozdravit i Zlata Adamovská (62). Vadim Petrov mladší, bratr Lindiny maminky, byl totiž jejím prvním manželem, jehož kdysi opustila kvůli svému druhému muži Radku Johnovi. Na koncert přišla se svým třetím manželem Petrem Štěpánkem.

V čestné lóži společně s rodinou Vadima Petrova usedl i Jamison Ernest, budoucí manžel Lindy Vojtové. „Jamison by si dědův koncert nenechal ujít za žádnou cenu. Dědu obdivuje a jeho hudba se mu moc líbí. Sice mohl přiletět jen na dva dny, protože má před koncem roku v New Yorku moc práce, ale i tak jsem moc ráda, že tu byl,“ vyjádřila se k přítomnosti svého vyvoleného Linda Vojtová.

Známé skladby jako Krkonošská pohádka, Nocturno in G nebo například Stříbrná serenáda zazněly letos v podání Orchestru Pražské konzervatoře, dirigovala jej Miriam Němcová. Koncertem provázel stejně jako minulý rok Alfréd Strejček. ■