• 15/02/2023
  • Podle wizewebsite
  • 418 Pohledy

Nepromokavé bundy a parky do každého počasí - Novinky.cz<

Nepromokavé bundy a parky do každého počasí

Když se řekne oblečení do deště, nemusí se hned jednat jen o ne příliš oku lahodící outdoorové kousky do přírody. Zejména ženy dbají na to, aby byl jejich outfit funkční a také dobře vypadal.

Nevzhledné a neforemné pláštěnky vhodné maximálně do lesa jsou naštěstí ty tam – voděodolnými materiály se pyšní rovněž elegantní kabáty, jež díky svému střihu lze využít nejen při procházkách přírodou, ale i na setkání s přáteli či obchodní schůzky.

Navíc, když zkombinujete voděodolnou vrchní vrstvu s funkčními spodními vrstvami, vyzrajete na veškeré rozmary přírody.

Co nesmí chybět ve vaší letní výbavěStyl

Na co si dát pozor?

Pokud si chcete být jistí nepromokavostí bundy, která zvládne i komplikovanější terén, sledovat byste měli hodnotu vodního sloupce. Ten totiž označuje míru nepromokavosti oblečení, tedy kolika milimetrům na metr vody je materiál schopný odolat, pokud byste tuto vodu postavili do sloupce nad sebe.

Platí proto, že čím vyšší číslo je uvedeno, tím lepší odolnost proti vodě. Není třeba se však za každou cenu hnát za tím nejvyšším údajem – záleží totiž na tom, kde budete oblečení nosit a na co ho budete potřebovat.

Nepromokavé bundy a parky do každého počasí - Novinky.cz

U bundy do města, která nebude často vystavena proměnlivému horskému počasí, bude stačit vodní sloupec 15 000 mm. Pro pořádnou outdoorovou bundu, kterou chcete využívat i ve větru a dlouhotrvajícím dešti, je vhodný vodní sloupec 20 000 mm.

Kromě vodního sloupce ale záleží také na tom, jak je bunda sama o sobě pohodlná. Jestli je elastická a prodyšná, aby neměla tendenci se při pohybu zapařovat.

Pro děti

Děti jsou náchylnější k prochladnutí než dospělí. Je proto velmi důležité, aby byly do deštivého počasí obléknuty správně. Stejně jako u dospělých platí, že prim by měla hrát nepromokavá prodloužená bunda.

Ideální variantou jsou nepromokavé parky s kapucí, které ochrání nejen hlavu, ale také celá záda.

V deštivém počasí rovněž nezapomínejte na správnou obuv – a to jak při turistice, tak i při procházkách městskými ulicemi. Proti vodě spolehlivě ochrání holínky, ale také nepromokavé trekové boty, které jsou vhodnější do terénu.

Při výběru bot obecně se zaměřte nejen na to, zda disponují nepromokavou membránou, nezapomeňte také na hrubší protiskluzovou podrážku, abyste na vlhkém povrchu neuklouzli a nezpůsobili si zranění. Zároveň dbejte i na pohodlí samotné nohy a také snadné vyzouvání a nazouvání.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC