• 20/01/2023
  • Podle wizewebsite
  • 422 Pohledy

Dcerka mi řekla, že mám velké břicho. Budu muset zhubnout a pak se třeba i ožením<

S vynikajícím hercem Markem Taclíkem jsme se potkali na charitativní akci pořádané nadačním fondem Český mozek, který pomáhá postiženým dětem. Herec přispěl svou podepsanou fotografií od známého fotografa hvězd Jakuba Ludvíka.

Naštěstí v blízké rodině ani u přátel se s postižením mozku nesetkal, to ale neznamená, že by mu celá věc byla lhostejná, nikde není řečeno, že neštěstí se nemůže stát i během na první pohled lehkého úrazu nebo nemoci. Jak on sám se stará o to, aby mu mozek vlivem stárnutí „neonemocněl“?

Marek Taclík promluvil o své finanční situaci. Proč bere méně práce?

Marek Taclík

„Já si ho spíše poškozuji, ne, to je vtip. Vzhledem k tomu, že mám to štěstí, že mám hodně práce, takže to kvantum textu, které se pořád musím učit, to je to procvičování. Je to už déle, ale když jsme točili Kriminálku Anděl, to bylo opravdu velké množství textu denně, některé se člověk musel naučit ze dne na den. A možná i díky tomu můj mozek funguje do dneška,“ usmíval se Marek při rozhovoru.

Fotografie Marka Taclíka s podpisem podpoří nadační fond Český mozek.

Dcerka mi řekla, že mám velké břicho. Budu muset zhubnout a pak se třeba i ožením

I když má spoustu práce, v první řadě je pro něj samozřejmě důležitá rodina, sice nyní tvrdí, že neměl s otcovstvím tolik otálet a děti si pořídit před dvaceti lety, ale není si ani tak na co stěžovat.

„Mám krásné a zdravé děti, Matyldě je tři a půl a Toníčkovi rok a půl. Je to parádní, ale kdybych je měl před dvaceti lety, možná by to bylo lepší. Na druhou stranu je člověk v tom vyšším věku víc zodpovědnější,“ myslí si.

Starší rodič nemá tolik energie

„Už toho tolik neuběhnu. Když Matyldu honím, ten dvacetiletý otec by toho uběhl daleko víc, musím víc sportovat, abych dětem stačil. Dcera už mi řekla, abych shodil pupek, tak až dotočím všechny ty věci, snad shodím,“ říká s nadhledem.

Herec by měl podle své dcery zhubnout.

Do hubnutí se chce pustit na podzim. Co všechno by rád podstoupil?

„Zatím nemám zdravotní problémy, ale doufám, že pupek shodím. Teď abych se aspoň trochu udržel, občas jezdím na kole, ale opravdu hodně pracuji, tak se to moc nedá, ale jízda na kole je asi nejčastější. Nejvíc pro své zdraví dělám to, že běhám s dětmi, to je občas daleko větší záhul než na tom kole,“ usmíval se hrdý dvojnásobný otec.

Marek Taclík s partnerkou Pavlou Růžičkovou

Přiznává, že momentálně, když je v jednom kolotoči, nemá tolik času pomáhat s potomky a domácností. Za krásné zázemí může poděkovat partnerce.

„Chtěl by poděkovat své ženě Pavle, teda není to moje žena, ale partnerka, protože jsme se ještě nevzali. Vždycky říkám žena, pak všichni píší, že je to moje manželka, ale svatba ještě nebyla. Ona je s dětmi dvacet čtyři hodin denně,“ velebí ji.

Ostatně svatba je jednou na pořadu dne, jen to zatím nechávají plynout, až přijde vhodná doba. Ale není to kvůli jeho finančním problémům v minulosti, ty už má dlouho vyřešené.

Marek Taclík se zakladatelkou nadačního fondu Český mozek Valentinou Armandi(blondýnka) a dalšími slavnými ambasadory.

„To byla menší krize, ale je to za mnou a já žiju opravdu šťastný život,“ uzavřel.

Nechme se překvapit, kdy se z Marka stane ženáč. Třeba právě svatba bude největší motivací zhubnout.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii