• 25/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 450 Pohledy

První dítě v Česku zemřelo s covidem: Holčičce bylo teprve 8 let<

V České republice neustále stoupá počet nakažených novým typem koronaviru covid-19. Bohužel, rovněž stoupá i počet úmrtí. S covidem mělo na našem území zemřít doposud přes 20 tisíc lidí. Podle informací zpravodajského webu CNN Prima News je mezi nimi bohužel i malé dítě! Osmiletá dívka, která údajně pocházela z Plzeňského kraje, měla zemřít dvaadvacátého února.První dítě v Česku zemřelo s covidem: Holčičce bylo teprve 8 let První dítě v Česku zemřelo s covidem: Holčičce bylo teprve 8 let

„Křičení nepomáhá!“ Koronavirus trápí lidi se sluchovými problémy. Kvůli respirátorům nemohou odezírat

Projevilo se to i ve statistikách ministerstva zdravotnictví. „Jedno dítě ve věku 0-14 let, pozitivní na covid-19, skutečně zemřelo,“ uvedla pro CNN Prima News mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Lenka Svobodová. V Česku se jedná o první dětskou oběť, která ve statistikách figuruje.

Česko odmítlo milion vakcín AstraZeneca, šokuje Petříček. Nemá povolení pro EU, tvrdí Blatný

První dítě v Česku zemřelo s covidem: Holčičce bylo teprve 8 let

V prosinci se ženě pocházející z Libereckého kraje, která byla pozitivní na covid-19, narodilo mrtvé miminko. To bylo ovšem ze statistik smazáno. „V souladu s metodikou pro evidenci úmrtí bylo radou registru ISIN po konzultaci s odborníky a metodiky rozhodnuto, že případy mrtvě narozených dětí budou stornovány,“ dodala mluvčí.

VIDEO: Povinné testování zaměstnanců ve firmách: Havlíček a Hamáček prozradili detaily

Video Povinné testování zaměstnanců ve firmách: Havlíček a Hamáček prozradili detaily. - ČTK