• 27/08/2022
  • Podle wizewebsite
  • 553 Pohledy

Hledají hlídání dětí. Tábory se rodičům nelíbí, zájem je hlavně o letní školky<

Seznam mateřských škol, které mají v danou dobu otevřeno, lidé najdou na webových stránkách brněnského magistrátu.

Poslední krok k superligovému titulu. Brno doma přivítá Olomouc

Zatím je o letní školky stále velký zájem. „Na prázdniny máme už teď plno. Občas i některé rodiče přesvědčujeme, aby školku nevyužívali, aby se dostalo i na jiné děti,“ řekla ředitelka černovické Mateřské školy Elišky Krásnohorské Věra Vaňorková.

Podobně to vypadá i ve školce v Hněvkovského ulici. „Otevřeme čtyři třídy a ty jsou už teď zaplněné,“ řekla ředitelka Zdeňka Králová.

SHÁNÍ VOLNÁ MÍSTA

Zoufat si však rodiče, kteří ještě nemají hlídání, nemusí. Šance najít volné místo ještě je. „Papírově míváme v létě plno, ale často se stane, že někdo nepřijde. Když rodiče na poslední chvíli zjistí, že potřebují dát dítě do školky, většinou jej vezmeme. Navíc spousta dětí chodí hlavně ze začátku prázdnin. S postupujícím časem ale méně a méně,“ řekl ředitel Základní a mateřské školy Kotlářská Libor Zřídkaveselý.

Kam v Brně umístit děti v létě• školky v létě: v každém období budou do prázdninového provozu zapojené všechny městské části kromě Ořešína, Útěchova a Jehnic• program: venkovní hry, koupání, volnější režim než přes školní rok• otvírací doba: stejná jako přes školní rok• příměstské tábory: přes den na táboře, v noci doma• varování hygieny: pozor na nevhodný jídelníček a malé porce na příměstských táborech

Hledají hlídání dětí. Tábory se rodičům nelíbí, zájem je hlavně o letní školky

S přihláškami si však musí pospíšit zájemci o letní příměstské tábory. „Zbývá nám pár posledních míst. Rodiče přihlašování řeší i půl roku dopředu,“ uvedla ředitelka Domova dětí a mládeže Helceletka Veronika Presová.

Lužánecké centrum volného času má všechny příměstské tábory plné. „Všechny se zaplnily už pár týdnů po zveřejnění nabídky v lednu,“ řekla za organizaci Olga Fojtíková.

Podle hygieničky Marcely Hadámkové si rodiče v posledních letech na příměstské tábory stěžují. „Dostáváme více podnětů hlavně na úroveň stravování, nevhodnou skladbu jídelníčku, malé porce,“ uvedla ředitelka odboru hygieny dětí a mládeže.

Vozíčkáři luští v Brně rébusy. Čeká je i setkání s mamutem

Provozovatelé příměstských táborů nejsou ze zákona povinni akce nahlašovat. „Nemáme tedy o nich celkový přehled. Doporučujeme rodičům, aby se o jejich fungování dobře informovali,“ dodala Hadámková.