• 23/09/2022
  • Podle wizewebsite
  • 395 Pohledy

S dětmi do přírody? 8 míst, kde to bude bavit vás i je<

Článek

Také vám už pomalu dochází nápady, kam vyrazit s dětmi na výlet? Jestli se vám nechce mačkat u výběhů v zoologických zahradách, ani trávit čas v dětských koutcích, zkuste objevit krásy přírody na zajímavých místech. Tyto tipy se hodí nejen na výlet během prodlouženého víkendu, rozhodně stojí za to objevovat tato místa i jindy během roku. A rovnou klidně i na delší dovolenou!

Zjistěte, jaké poklady tedy máte na dohled. Říká se, že všude dobře, doma nejlíp, tak toho využijte a vyrazte na pěkný výlet. Máme pro vás několik tipů z celé České republiky.

Foto: archiv redakce
Více

Pojďte na to od lesa aneb Pohodlné outfity do přírody

Virtuální cestování: Nejkrásnější pláže světa bez turistů

V okolí Prahy: Údolí Divoké Šárky

Výlet do přírody a začínáme Prahou? V Šáreckém údolí nebudete mít o existenci hlavního města ani potuchy. Tady si to užijete jak s malými dětmi, které co chvíli bolí nohy, na kolech, když si chcete dát do těla, i pokud máte chuť na turistiku pro náročnější. Smočte si nohy v přírodním koupališti Džbán, vystoupejte na Kozákovu buližníkovou skálu nebo dojděte po turistické trase do Nebušic.

Jih Moravy: Projděte se Lednicí

Že jsou hrady a zámky ještě zavřené? Tím se nenechte odradit a vyrazte do Lednice, to nám doporučil táta Honza (děti 4 a 7 let). Najdete tu jeden z nejkrásnějších parků. Až se pokocháte francouzskou zahradou, vezměte to kolem rybníků k minaretu. Cestu si zpříjemníte Skrytým příběhem. Stáhněte si mobilní aplikaci s geolokační hrou – ta zdejší se jmenuje podle stavitele Hardtmuthova nemoc. Pomozte mu dokončit projekt a vynalézt tužku!

Kokořínsko: Cinibulkova stezka

S dětmi do přírody? 8 míst, kde to bude bavit vás i je

Chráněnou krajinnou oblastí Kokořínsko vede zajímavých tras několik, vyzkoušejte třeba Cinibulkovu naučnou stezku, kterou prošla Katka (38). Zajímavá stezka vás protáhne lesem i polem, je plná pískovcových útvarů, bludišť a roklí a byla pojmenována podle místního propagátora turistiky. Trasa začíná u Městských lázní ve Mšeně a po devíti kilometrech se do Mšena vrátíte. Najdete jeskyni Máří Magdalény, skalní útvar Tutanchamon nebo Žábu?

Harrachov: Liščí stezkou k vodopádu

Chystáte se občerstvit horským vzduchem a vaší ambicí nejsou nejvyšší hory? Zkuste Harrachov a projděte se k Mumlavskému vodopádu. Trojnásobná maminka Míša radí vzít to kolem Expozice Šindelka: po chvíli narazíte na naučnou Liščí stezku, která dětem zpříjemní cestu. Odměnou pak bude pohled na Mumlavu, vodopád a čertova oka, které proud řeky vymlel v žulových stupních.

Českosaské Švýcarsko: Tiské stěny

Místo, kde budou nadšení velcí i malí, jsou skály u Tisé. Blogerka z webu S dětmi v báglu doporučuje s menšími zvolit okruh Malé stěny – užijte si obří skalní bludiště a dětská fantazie bude pracovat při procházení okolo skalních útvarů. Pokud jste zdatnější turisté, nebojte se Velkých stěn a najděte všechny útvary ve skalách – je jich 54 a nechybí Hlava krokodýla, Ořech a Napoleonova bota.

Beskydsko: Na Lysou horu za zbojníkem

Máte v plánu pořádný výšlap a uvažujete nad Lysou horou? Díky Lence (39) víme, jak si udělat výlet zajímavý! Jděte Naučnou stezkou Lysá horaz Malenovic nebo Ostravice. Pokud chcete stezku zvládnout komplet (16,5 km), je třeba si cestu naplánovat tak, že z jedné obce vyjdete a z vrcholu sejdete do druhé. Pak potkáte 15 zastávek a zjistíte víc o zbojníkovi Ondrášovi, jeskyních a pokladech i nelehkém životě na horách.

Plzeňsko: Kozel, Lopata a Mariina skála

Od Terezy a jejího šestiletého syna máme tip z okolí Plzně. Páni hradu Lopata patřili k loupeživým rytířům, a i když se z jejich sídla mnoho nedochovalo, má zřícenina romantické kouzlo. Působivá je i lesní cesta, kterou se odtud dostanete na zámek Kozel– místní rozlehlý park se podobá vídeňskému Schönbrunnu. V okolí najdete naučné stezky i dřevěný altán na Mariině skále, tedy repliku původní stavby, kterou zničila vichřice.

Jizerky: Mravenčí stezkou na Královku

Máte-li chuť na kratší procházku, zkuste Jizerské hory a rozhlednu Královka– tip jsme dostali od maminky dvouletého caparta, Kamily. Zaparkujte v Bedřichově a vydejte se sem Mravenčí naučnou stezkou. Potkáte 15 dřevěných soch, které zobrazují zvířátka žijící v tamní oblasti, a spoustu se toho o nich dozvíte.

Užijte si třídenní volno a načerpejte energii na květen! Víte, že příroda léčí?

ynezorPumanzeSaNyknalC