• 02/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 373 Pohledy

Kremelská princezna Galina: Jediná dcera Leonida Brežněva střídala chlapy, propila se na psychiatrii - Lifee.cz<

Poprvé se Galina vdala v roce 1951 ve věku 22 let. Leonid Brežněv byl tehdy tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Moldávie. Galina studovala filologii na Státní univerzitě v Kišiněvě. S budoucím manželem se seznámila v potulném cirkuse. Byl to akrobat a silák Jevgenij Milajev. Vdovec, starší o dvacet let. V té době si začal Leonid poprvé rvát vlasy z Galininých milostných eskapád. Říkával, že jedním okem sleduje dění v zemi a druhým Galinu.

Mohlo by Vás zajímat:

Předpověděl smrt Josifa Stalina: Televizní arcibiskup možná bude prohlášen za svatého

Galina Brežněvová a její muži

Když se po roční šňůře s cirkusem Galina vrátila, hodila svým rodičům na krk malou Viktorii. Svého chotě totiž doprovázela na každém kroku. A díky jejímu postavení se Jevgenijovi začalo dařit. Byl oceněn titulem Hrdina socialistické práce a později se stal ředitelem moskevského cirkusu. Manželství se však kvůli jeho nevěře rozpadlo.

Galina ale rozhodně neplánovala zůstat sama. Ve třiatřiceti letech se stal jejím vyvoleným o polovinu mladší iluzionista Igor Kio. To byla pro Leonida hodně hořká pilulka ke spolknutí. Galina si vůbec nepolepšila, ba naopak. Vzali se v Soči, kde Igor zrovna vystupoval. Brežněv nelenil a vyslal do hotelu důstojníky KGB, kteří roztrhali potvrzení o jejich sňatku. K úřednímu zrušení došlo během následujících několika dní. Galina se však s Igorem setkávala ještě další tři roky.

Mohlo by Vás zajímat:

První dámy Sovětského svazu: Leninova žena si neuměla přišít ani knoflík, Stalin měl tichou domácnost

Trápení Leonida Brežněva

Galinin bouřlivý milostný život přiváděl muže s legračním obočím k šílenství. Sám byl totiž celý život, alespoň formálně, věrný své ženě Viktorii. Poslední možností k napravení nezdárné dcery se stal jasnovidec Wolfgang Messing. Generální tajemník jej požádal o nadpřirozený zásah. Galina si měla najít slušného muže s odpovídajícím povoláním. Jen, proboha, žádného umělce.

Kremelská princezna Galina: Jediná dcera Leonida Brežněva střídala chlapy, propila se na psychiatrii - Lifee.cz

Není známo, zda magie skutečně zafungovala, Galina si každopádně našla důstojníka vězeňské služby Jurije Churbanova. Kvůli ní se dokonce rozvedl a opustil dvě děti. A aby ne. Během krátkého času skončil jako náměstek na ministerstvu vnitra v hodnosti generálplukovníka. Galina ale nebyla ve vztahu šťastná, stále si myslela na bohémské typy. Začala si románek se skvělým baletním tanečníkem Marisem Lijepem a cirkusákem Borisem Buriacem.

Mohlo by Vás zajímat:

Klement Gottwald: Alkoholik trpící syfilidou, jehož zabila láska ke Stalinovi

Diamantová mafie

Galina Brežněvová milovala tanec na stolech a drahé šperky. Po Leonidově smrti vyšlo najevo, že nadělala dluhy, platila totiž i směnkami, ve výši 800 000 rublů. Pro srovnání – měsíční plat inženýra tehdy činil maximálně 150 rublů. Po čase ji to ale přestalo bavit.

Spolu s několika přáteli a cirkusákem Buriacem vytvořila takzvanou diamantovou mafii, která získávala drahocenné věci nelegálním způsobem. Zřejmě byla zapletena i do brutální vraždy herečky Zoji Fedorové. Pachatelé se nikdy nenašli, zato na Galinině prstě se objevil hereččin prsten.

Mohlo by Vás zajímat:

Když se Lenin rozešel se Stalinem aneb Proč před 60 lety došlo k velkému říjnovému stěhování

Smutný konec Galiny Brežněvové

S příchodem perestrojky v roce 1985 začaly pro Galinu těžké časy. Její muž byl obviněn z korupce a zneužití pravomoci, nemohl ji už nadále chránit. Rozvedla se s ním o šest let později. Kvůli dlouhodobé závislosti na alkoholu se rovněž potýkala s recidivami. Dcera Viktorie toho jednoho dne měla plné zuby a nechala ji převézt do psychiatrické léčebny. Tam Galina Brežněvová zemřela o čtyři roky později, na konci června 1998. Bylo jí 69 let.

Mohlo by Vás zajímat:

Drsný vztah Stalina se synem: Tvoje žena si vzala idiota, napsal mu rozzlobený diktátor

Zdroje informací: Wikipedia.org: Leonid Brežněv, Galina Brežněv Ciekawostkihistoryczne.pl: Galina – księżniczka z Kremla