• 02/12/2022
  • Podle wizewebsite
  • 291 Pohledy

Zadlužili jsme i vnoučata vašich dětí, rozkradli co se dalo a věřte, vše bylo ve vašem zájmu!<

Končící vláda se chvástavě pochválila a zhodnotila své počínání na posledním brífinku. Má to jen jednu vadu, asi jsme my ostatní žili v jiné realitě, nebo si Babiš a Schilerová myslí, že jsme padlí na hlavu . . . ale co si myslet o národu, který ochotně ohnul záda, nasadil si určený počet roušek a nedočkavě mačkal čepici ve frontě na tečku? Za dva roky poslali ekonomiku naší země ke dnu, falšovali vše, co se zveřejňovalo, vydělávali na všem, co vnucovali vystrašenému národu a zadlužili i vnoučata našich dětí! To je účet, který si zaslouží vystavit. A ještě s hroší kůží hovoří o otevřeném srdci a upřímném zájmu o blaho občanstva. Opravdu jsme jim při volbách poskytli důkaz o naší nekritické krátké paměti a lehkosti manipulace?

Co na to Volný blok? Zemi neřídili národohospodáři, ale poskokové bruselské byrokracie. Czexit je nevyhnutelnou podmínkou nápravy. Detailněji hodnotí počínání vlády a „expertů“, které si vláda vybrala za poradce kniha Jany Bobošíkové a Hany Lipovské, kterou si čteme ve studiu Midgard: https://volnyblok.cz/aby-bylo-jasno-aneb-vrati-se-marx-a-lenin/

Převzato: Parlamentnilisty.cz

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vystoupil v pátek dopoledne na tiskové konferenci naposledy v roli premiéra. Po osmi letech odchází ze Strakovy akademie, ve které čtyři roky působil jako ministr financí a další čtyři roky jako premiér. V pátek odpoledne se vlády ujme kabinet Petra Fialy (ODS). Babiš se rozloučil ve velkém stylu a spolu s ministryní financí za ANO Alenou Schillerovou popsal, v jaké situaci se dnes Česko nachází.

„Dobrý den, dámy a pánové. Jak jsme slíbili, tak naše vláda pracovala až do posledního momentu, kdy nastoupí nová,“ začal Babiš. „Já jsem se vrátil, ve 3 ráno jsme přistáli, z Bruselu, kde jsme bojovali na Evropské radě a myslím si, že je jasno, předsedkyně Evropské komise to přislíbila opakovaně do mikrofonu, že potvrdí, že jádro a plyn jsou nízkoemisní zdroje energie. A já o tom budu ještě informovat příštího pana premiéra, protože to nebylo jednoduché. Já chci poděkovat všem lidem, kteří nás zvolili do našich funkcí. Myslím si, že jsme dělali maximum pro to, abychom jejich očekávání naplnili,“ pravil Babiš s tím, že to nebylo jednoduché. „Protože bez covidu jsme měli jen dva roky a další dva roky jsme bojovali s covidem,“ dodal.

„Velké díky všem občanům, kteří nás podporovali. Jaká byla naše vláda, to vyhodnotí historie,“ uvedl Babiš.

Zadlužili jsme i vnoučata vašich dětí, rozkradli co se dalo a věřte, vše bylo ve vašem zájmu!

Osobně má za to, že si Česko vede dobře.

„Za naší vlády jsme snížili daně o 436 miliard, zvyšovali jsme důchody. Jenom tento týden jsme otevřeli dálnice v délce 46 kilometrů. Příští vláda má z naší strany připraveno otevřít dalších 200 kilometrů dálnic a dalších 200 kilometrů obchvatů,“ zaznělo také od končícího premiéra.

Zdůraznil také, že pro jeho vládu bylo vždy, a v covidu zvláště, prioritou zdravotnictví.

„Za dobu naší vlády to stouplo o 228 miliard. Tolik peněz zdravotnictví nikdy nemělo. Já si myslím, že budoucí vláda by měla pokračovat v našich projektech. Já si myslím, že si Praha zaslouží nové onkologické centrum. Já si myslím, že naše zdravotnictví je skvělé. A my jsme přivezli až 1100 miliard na dotacích. Z toho jde 50 miliard do zdravotnictví, takže tady jsme vytvořili skvělý prostor na to, aby to využila příští vláda.“

Přislíbil také, že nechá připravit knížku, ve které bude shrnuto, co všechno odcházející vláda ANO zařídila.

Nová kantýna a další věci

Odmítl také kritiku, že by jeho vláda zanedbala přípravu českého předsednictví v EU, na které dojde ve druhé polovině roku. Vláda podle Babiše připravila řadu nových, či zrekonstruovaných prostor, které bude možné pro předsednictví využít.

„Nová kantýna a další věci. My samozřejmě máme velký zájem na tom, aby Česká republika obstála od 1. 7. 2022. A my jsme přesvědčeni, že to předsednictví má zůstat mimo politická témata a my se tady musíme spojit, stejně jako jsme se v závěru spojili proti covidu,“ zdůraznil Babiš.

Osobně by uvítal, kdyby ve Francii po volbách zůstal prezidentem Emmanuel Macron, v němž Babiš vidí evropského lídra, který celou EU musí posunout kupředu.

„Nemáme se za co stydět, naše země prosperuje a žijeme v období, kdy se České republice daří. Takže my přejeme nové vládě, aby pokračovala v těch projektech, které se daří. A my přecházíme do nové role a to je opoziční role,“ uzavřel Babiš.

Tohle je ten nový styl politiky, zlobila se Schillerová

Ministryně financí za ANO a nově zvolená poslankyně Alena Schillerová, která si vzala slovo po Babišovi, zdůraznila, že vláda i v době covidu dělala pro lidi vše, co mohla.

„Byl tu covid. Byla tu největší krize v historii naší země. Nejen v té novodobé, ale v historii vůbec,“ zdůraznila Schillerová.

Jasně také řekla, že celkové zadlužení Česka je v poměru k HDP nižší, než bylo v době před nástupem Andreje Babiše na Ministerstvo financí.

Zdůraznila také, že odcházející vláda snižovala daně.

„My jsme daně snížili o 510 miliard a dali jsme do ekonomiky 68 miliard. Vše najdete na stránkách Ministerstva financí a rovněž i na mých sociálních sítích,“ uvedla Schillerová. Podle ní se podařilo zlepšit situaci v oblasti zadlužení celé země. „Když ČNB vypouštěla balónky, že bude zvyšovat úrokové sazby, tak jsem logicky nařídila půjčit si dopředu a teď na tom logicky vyděláváme,“ pochválila se Schillerová.

Jala se také vysvětlovat, že ve státní správě již došlo k proškrtání černých duší a pokud chce i budoucí vláda snižovat počty státních úředníků, už tu podle Schillerové vznikne velký problém. „Upozorňuji, že to jsou policisté, hasiči a učitelé. Takže kdyby budoucí vláda rozhodla o škrtání v těchto místech, tak se střílí do vlastní nohy,“ zahřměla Schillerová.

Pár slov věnovala i energetické krizi a postěžovala si, že neprošel návrh na snížení DPH u energií pro příští rok. „Nová koalice má ve Sněmovně pohodlnou 108 a náš návrh smetla. To je nový styl politiky – už ani nedebatujeme,“ kroutila hlavou Schillerová.

Poté žádala budoucí vládu, aby aspoň na dva měsíce v novém roce snížila DPH u energií na nulu. „My to rozhodně nevzdáme a budeme důsledně kontrolovat vládu z opozice.“

Konstatovala také, že ani vláda Andreje Babiše nebyla bez chyb, ale vše, co dělala, dělala podle Schillerové pro lidi.

„Byli jsme v situaci, ve které nikdy nikdo před námi nebyl a vše jsme dělali s otevřeným srdcem a ve snaze pomoci lidem,“ zdůraznila nakonec Schillerová.