• 27/01/2023
  • Podle wizewebsite
  • 397 Pohledy

Vyzrajte na žhavé léto aneb Jak se obléci do veder - Novinky.cz<

Vyzrajte na žhavé léto aneb Jak se obléci do veder

V první řadě bychom měli myslet na materiály, které v horkých letních dnech oblékáme. Nejlepší jsou přírodní materiály, jako je bavlna, konopí, len nebo například bambus. Vhodné na nošení v letních dnech je i z části umělé vlákno - viskóza. Je chladivá, savá, díky podobnosti se používá jako „náhrada” za mnohem dražší hedvábí.

Neobtahujte. Místo upnutých, ač možná sexy topíků volte volné střihy, rozšířené kalhoty, delší sukně po nebo lehce pod kolena, moderní široké ethno topy, haleny nebo trika. Když už upnuté, raději kupte tílko či tričko z bavlny nebo jiného přírodního materiálu, které lépe saje pot a je prodyšné a chladivé.

Nejvhodnější materiály do veder

Bavlna je nejznámější a také jeden z nejpoužívanějších materiálů vůbec, vyráběna je z vláken bavlníku. V létě se hodí díky svým savým vlastnostem, které pohltí pot a maz daleko lépe než jiné, umělé a syntetické materiály. Oblečení z bavlny je prodyšné.

Vyzrajte na žhavé léto aneb Jak se obléci do veder - Novinky.cz

Často se ale míchá se syntetickými materiály, a to zejména proto, že jinak špatně drží tvar, rychleji se vytahá a opotřebuje. Označení bio bavlna znamená, že výrobek neprošel žádným chemickým zpracováním. Je vhodná pro citlivou pokožku i pro alergiky.

Len společně s bavlnou patří k nejstarším textilním materiálům vůbec. Je chladivý na dotek, je velmi savý a odolný vůči poškození, pevný, dokonce je nejsilnějším textilním vláknem. Díky svým chladivým vlastnostem se používá především na výrobu letního ošacení.

Konopí se čím dál častěji používá v textilním průmyslu. V porovnání se lnem jsou ale oděvy hrubší a na dotek surovější. Výrobky z konopí jsou trvanlivé, odolné, látky jsou prodyšné, v zimě hřejí, v létě chladí. Díky svým antibakteriálním vlastnostem jsou vhodné pro alergiky.

Bambus má stejně jako konopí antibakteriální vlastnosti, je savý, vhodný pro dětskou, citlivou nebo alergickou pokožku. V létě jej lidé ocení díky jeho chladivosti, v zimě se využívá díky skvělé termoregulační vlastnosti.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Může se vám hodit na službě Firmy.cz:

yknivoNumanzeSaNyknalC