Dobře, nebudeme vám tvrdit, že dvacetiminutová procházka se vyrovná hodinovému silovému tréninku ve fitness centru. Pokud chcete, aby se vaše procházka přírodou proměnila ve sportovní aktivitu, musíte dbát na několik pravidel. Za prvé myslete na správné tempo, které by mělo dosahovat zhruba 7 km za hodinu. V případě, že během chůze dokážete konverzovat, avšak zpívání už vám dělá obtíže, pak je vašem tempo ideální.
Pro power walking je zásadní také držení těla. V tomto ohledu pamatujete, že záda musí být rovná, ramena dozadu, hrudník vzpřímený a váš pohled by měl směřovat dopředu. Při pohybu mějte stažené břicho a hýždě, a zároveň držte paže ohnuté v úhlu asi 90 stupňů. Podstatné je také to, abyste při chůzi vždy dopadli na patu.
Jakmile výše zmíněné podmínky splníte, a zároveň si naordinujete chůzi delší než 45 minut, získáte kýženou odměnu v podobě spalování tuků. Není žádným tajemstvím, že během aktivní chůze při konstantním tempu spálíte až 400 kalorií. To není málo, že? Kromě toho na vás čeká bonus v podobě posílení bederního pletence svalů, břišních svalů, nohou a hýždí.
Nejde jenom o to, že aktivní chůzí spalujete kalorie. Podle studie zveřejněné v roce 2013 snižuje rychlá chůze riziko vzniku vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu a cukrovky. Nedávná studie zase říká, že hodina chůze denně zabraňuje invaliditě u lidí, kteří mají příznaky kloubních problémů u dolních končetin. V neposlední řadě je aktivní chůze skvělým pomocníkem pro naše duševní zdraví. Údajně nejen zlepšuje paměť, pozornost a sebevědomí, ale také zmírňuje úzkost či depresi. Suma sumárum to vypadá, že dlouhou procházku by si z preventivních důvodů měl naordinovat každý z nás.